Akraba evliliğinin yol açtığı sorunlar

0

Akraba evliliğinin yol açtığı sorunlar

Akraba evliliğinin neden olduğu sorunlar, akraba evliliğinin yol açtığı hastalıklar, akraba evliliklerinde ortaya çıkan problemler, akraba evliliğinde ortaya çıkan hastalıklar, akraba evlilikleri nelere yol açar akraba evliliği aynı kandan olan insanların aile hayatı kurmasıdır.
Akraba evliliğinin sakıncaları
Peki hangi akrabaların evlenmesi bu sorunlara yol açabilir?
Uzmanların açıklamaları gösteriyor ki, aynı kandan olan kuzen-amca kızı, teyze oğlu-teyze kızı, hala kızı dayı oğlu, dayı kızı hala oğlu ve bu aynı gene sahip çeşit akrabalıklar birçok genetik hastalıkların oluşmasına ve bebeğin sakat olarak dünyaya gelmesine neden oluyor.

Tıpta Endogamy adı verilen akraba evliliğinin islam ülkelerinde daha yaygın olduğu belirtiliyor. Akraba evliliğinin genetik hastalıklara yol açma riski oldukça yüksektir ve yaklaşık dünya nüfusunun %20′si bu sorundan muzdarip. Tıp bilimi ilerledikçe bu sorunun nedenleri incelenmiş ve aynı kandan olan iki sağlıklı insanda mevcut olabilecek herhangi bir hastalığın onlardan olan bebeğe geçtiği anlaşılmıştır.
Akraba evliliğinde en çok rastlanan hastalıklar şunlardır

Kan hastalıkları
Kalp damar hastalıkları
Şeker hastalığı
Fikri zayıflık
Bir önceki Kısırlık bitkisel tedavisi başlıklı konumuzda kısırlığın bitkisel tedavisi ve kısırlık hakkında bilgiler sunulmuştu.

Share.

About Author

Leave A Reply