Akut bronşit astıma çevirir mi?

0

Akut bronşit astıma çevirir mi?
Nefes darlığı, nefes almakta güçlük çekme gibi belirtilerle kendini gösterir. Tıp dalında pnömoni olarak isimlendirilen zatürre akut bronşitin önemsenmediği, tedavi edilmediği durumda ortaya çıkabilir. Peki, akut bronşit astıma çevirir mi, akut bronşit tedavi edilmezse astım hastalığı meydana gelir mi?
Akut bronşit ve astım
Akut bronşit astıma yol açar mı?
Akut bronşit çoğu insan tarafından sıradan bir hastalık gibi algılansa da, aslında tedavi edilmediği zaman ciddi başka hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Özellikle de akut bronşit hastalığını önemseyen kişiler akut bronşit sonrası astıma yakalanacaklarını düşünmekteler.

Ancak akut bronşit tedavi edilmez ise astım değil, zatürre hastalığı gelişecektir.
Kişiden kişiye göre şiddeti ve sıklığı değişkenlik gösteren bir hastalık olan astım, günümüzde pek çok insanın korkulu rüyasıdır
Bu sebeple akut bronşit hastalığını muhakkak ciddiye almalı ve zaman kaybetmeden uzman bir hekim kontrolü altında tedaviye başlamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Hormon bozukluğu hastalıkları nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: bronsit ne zaman astıma cevirir, bronşit astima cevirirmi, Bronşit ve zatürre astıma yol açar mı, akut bronşit astıma çevirir mi, zatürre astıma çevirir mi

Share.

About Author

Leave A Reply