Alkol sonrası ne yemeli?

0

Alkol sonrası ne yemeli?
Alkol sonrası ne yemeniz gerektiğini bilirseniz eğer başta baş ağrısı ve halsizlik olmak üzere pek çok sıkıntıyı bahsedeceğimiz yiyecekleri tüketerek üzerinizden atabilirsiniz. Bunu gidermek için uyandığınız zaman yapacağınız ilk şey su içmek olsun.
Gün içinde haddinden fazla alkol tüketimi sebebiyle alkolün dozunu fazla kaçıranlarda ertesi gün mütenevvi sıkıntılar husule gelmektedir. Bu yazımızda da alkolün dozunu kaçıranların ertesi gün sıkıntı yaşamamalarını önlemek adına bir takım önerilerde bulunacağız.
Alkol sonrası yenmesi gerekenler
Alkol sonrası zamanın kabusa dönüşmesini engellemek istiyorsanız sabah uyanır uyanmaz bolca su için çünkü vücut alkolün etkisinden dolayı oldukça fazla su kaybına uğramıştır
Alkol tüketimi esnasında tüketilen alkol miktarı kadar su içilirse eğer vücudunuzdaki su kaybını en aza indirebilirsiniz.
Mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı, halsizlik gibi sıkıntılardan kurtulmak için alkol sonrası yemeniz gereken besinleri başında ise potasyum bakımından zengin muz gelir. Çünkü alkol vücutta potasyum eksikliği yaratıyor ve bu da ertesi günkü sersemliğin sebebi oluyor. Muz ile bunu önleyebilirsiniz.

Alkol aynı zamanda kan dolaşımının düşmesine de neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek için ise, taze sıkılmış portakal suyu tüketin. Portakal suyu vücudunuzdan eksilmiş olan elektorit eksikliğini gidermeye yardımcı olacaktır.
Karaciğere zararı bulunan alkolün bu zararını en aza indirmek için ise alkol sonrası üç kaşın zerdeçal tozu ile balı karıştırın ve tüketin. Bu tarif aynı zamanda toksinlerinizden de arınmanıza olanak sağlar. toksin atıcı ve karaciğeri koruyucu bir diğer yiyecek ise yumurtadır. Mutlaka kahvaltı sofranızda yumurta bulunsun.
Baş ağrısı için C ve B vitaminleri bakımından besinleri tüketin. Ayrıca kafeinin damar daraltıcı özelliği de baş ağrısını dindirir ancak çok fazla kahve tüketimi vücudun ödem tutmasına sebep olur sınırlı için. Bitkinlik ve yorgunluk halini gidermek için açık havada yürüyüş ve egzersiz yayabilirsiniz.
Bir önceki Çileğin faydaları nelerdir? başlıklı konumuzda çileğin faydaları, çileğin yararları ve çileğin yararları nelerdir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: alkol sonrasi bas donmesine ne iyi gelir, şeker hastalığında yenmemesi gerekenler, alkol ertesi ne yenmeli, alkolü vücuttan atmak için ne yenmeli, alkol sonrasi

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.