Ameliyatsız yüz gerdirme artık mümkün!

0

Ameliyatsız yüz gerdirme artık mümkün!

AMELİYATSIZ YÜZ GERDİRME
Son yıllarda gençleşmeye ve güzelleşmeye yönelik teknolojiler büyük gelişmeler gösterdi.
Genç görünmek için cerrahi müdehale ile yüz gerdirme operasyonları son gelişen teknolojiler ile yavaş yavaş populerliğini kaybediyor. Bunun yerine ağrısız, non invaziv, hemen hemen yan etkisi olmayan, uygulama sonrası yüzde herhangi bir morluk kızarma ya da kanama gibi yan etkileri olmayan daha selim uygulamalar ön plana çıkmaya başladı. Kimileri ağızdan alınan ilaç şeklinde kimileri bakım maskesi şeklinde, kimileri de direk yüze uygulanan lazer ya da ultrason girişimleri şeklinde tercihler yapmakta. Genç bir yüze sahip olma ya da oldugundan daha genç görünme adına bir çok yöntem var
Yüz gerdirme de ve gençleştirme de gelinen en son nokta ise Ultherapy.
Ulthera ya da ultherapy odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 5 mm kadar derin dokulara ulaşabilen ve burada kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama ile cildin 5 mm derinliğine kadar inebilmek mümkün. Dolayısıyla deride hasar yapmadan 5 mm aşağıda odaklanarak, deri altındaki bağ dokusu tabakasını, subdermal tabakayı kontrakte eden, yenileyen ve geren yeni ve modern bir uygulamadır.
Bir önemli tarafı da,  tedavi yapılan yeri cihazın ekranından görerek uygulama yapılmasıdır. Yüz anatomisini, kas ve sinirleri iyi bilen nörologların, estetik cerrahların, kbb ve cildiye uzmanlarının başarıyla uygulayabilecekleri bir lifting yöntemidir. Uygulama esnasında cilt altı dokular adeta bir dikiş makinesi gibi örülerek sıkılaşması sağlanır. Böylece çok daha genç, çok daha diri bir yüze sahip olursunuz. Hem de rahatsız edici herhangi bir ağrı ya da sızı duymadan, ameliyat ve anestezi korkusu olmadan gençlik yıllarınıza dönersiniz.
Ultherapy’nin keşfinden sonra operatif yüz estetiği girişimlerinde, özellikle yurt dışında ciddi mana da azalmalar yaşanmaya başlanmıştır. Netice de ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma ya da yanak gerdirme yöntemi olan Ulthera, yaşlanma ile cilt ve cilt altı dokularda ortaya çıkan gevşeme, yumuşama ve sarkmaları ortadan kaldırmaktadır. Uygulama sahasına göre değişen 30-60 dakikalık tek bir seans ardından elde edilen sonuç, cilt ve cilt altı bağ dokusunun güçlenmesi ve gençleşmesi ile meydana gelmektedir. Üstelik bir yandan gençleştirici lifting etkisinin yanısıra son geliştirilen bir aparatı ile kırışıklık tedavisi de mümkün olabilmektedir. Böylece hem cilt altında yeni kollajen oluşumu sağlanarak  cilt gerilmekte ve yenilenmekte hem de kırışıklar düzelmektedir.

AMELİYAT MI? ÜTÜLEME YÖNTEMİ Mİ? YOKSA ODAKLANMIŞ ULTRASON  İLE GERME VE YENİLEME YÖNTEMİ Mİ?
Günümüzde bir çok insan, zamanla yaşlanan ve kırışan yüz görüntüsünden şikayetçi durumdadır. Ancak nasıl ki, kellik saç ekme yöntemleri ile nispeten de olsa giderilebiliyorsa, aynı şekilde yaşlanan yüz görünümü de düzeltmek mümkün olabilmektedir. Önceleri sadece cerrahi yöntemler olduğu için yüz gerdirme işlemleri hem çok pahalı hem de oldukça meşakkatli idi. Daha sonra radyofrekans sistemi vasıtasıyla cildi ütüleyerek cilt yenileme uygulamaları geliştirildi. Ancak bu tedaviler hem birden fazla seans gerektiren hem de bir hafta, on gün cildi yara bere içerisinde bıraktıran yöntemlerdi. Tedavi yapılan kişi en az bir hafta eve kapanmak ve gözlerden uzak olmak zorundaydı. Üstelik cildin en fazla 2-3 mm altına inebiliyordu. Dolayısıyla lifting etkisi göstermeden sadece kırışıklıkta işe yarıyordu. Nihayet en son geliştirilen ve bizim de merkezlerimizde uygulamaya koyduğumuz odaklanmış ultrason girişimleri hem cerrahi estetik müdehaleleri, hem de radyofrekans ütüleme yöntemlerini geride bırakacak bir başarı sağlamaktadır. Kişi tek bir seans uygulama almakta, yüzde herhangi bir yara bere izi olmamaktadır. Uygulama masasından kalkıp işine ya da evine gidebilmektedir. 5mm kadar derine inebildiği için kırışıklık tedavisinin yanısıra lifting de yapabilmektedir. Bu alanda tek FDA onaylı bir tedavidir. 30-65 yaş aralığındaki herkes ultherapy den yararlanabilir. Hatta yüz estetiği ameliyatı yapılmış olanlara bile uygulanabilir. Herhangi bir yan etki durumu söz konusu değildir.
 
ESTEREEM
REEM Estetik Merkezi
www.estereem.com
0212 280 02 44
 
 
 
 
 

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.