Antidepresan Düşüğe Neden Olabilir

0

Antidepresan Düşüğe Neden Olabilir
Berard’ın araştırmasına göre, depresyon tedavilerinde venlafaksin etken maddeli andepresanlar kullanan hamilelerde düşük oranı yüzde 68′e kadar çıktı.

Kanada’nın Montreal Üniversitesi bilim adamlarında Dr. Araştırma süresince, antidepresan kullanan kadınlardan 20 haftalık hamile olan 284 kişi de aynı nedenle düşük yaptı.
Dr. Anick Berard’ın 5 bin 100 hamile kadın üzerinde yaptığı araştırmanın sonuçları, Canadian Medical Association Journal isimli tıp dergisinde yayımlandı

Mutluluk hormonu olarak da bilinen ve insan vücudunun dışında hiçbir ortamda üretilemeyen serotonin hormonunun geri kazanımına yardımcı olduğu kabul edilen venlafaksin etken maddeli antidepresanlar, depresyon tedavisinde ilk sıralarda yer alıyor.
Önce doğal yolları deneyin
Uzmanlar, depresyonla mücadelede öncelikle doğal yolları denemenin daha yararlı olacağı görüşündeler. Uzmanlara göre, izlenecek doğal yolların bazıları şöyle:
– Çay, kahve ve kafeinli içeceklerden uzak durun.
– Karbonhidratlı gıdalarda kepekli ve çavdarlı ekmekleri, kepekli makarnayı veya bulguru tercih edin.
– B grubu vitaminleri, demir, çinko, betaglukan ve magnezyum takviyesi almaya çalışın.
– Yemeklerde deniz tuzu kullanmak ve bol su içmek de ruh halinizi düzeltmek için gerekli olan mineralleri almanızı sağlar.
– Hindi, yumurta, badem, tavuk, soya, süt, keçi peyniri, mandalina, muz, kakao ve fıstık yiyin. Şeker, nişasta, alkol katkı maddeli besinlerden uzak durun.
AA

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.