Atlamamaya İkna Edecekler

0

Atlamamaya İkna Edecekler
Dr. Psikiyatr Nevzat Tarhan ve ekibi harekete geçti. Dr.

Türkan YILMAZER / Akşam

İstanbul’da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde intihar girişimlerini durdurmak isteyen Prof. ABD’de San Francisco Golden Gate ve San Diego köprülerinde de uygulanan yöntemi Türkiye’de hayata geçireceklerini belirten Prof
Tarhan, Karayolları Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği ile bir yıl süren yazışmalar sonucunda gerekli izinlerin alınarak sistemin yürürlüğe girdiğini söyledi.
Artık, Boğaziçi ya da Fatih Sultan Mehmet Köprüleri üzerinde bu tür bir girişimde bulunulduğunda, burada görevli personel hemen NPİSTANBUL acil ambulans hizmetlerini arayacak. Psiko-Acil Ambulansı ile gelen uzman ekip girişimde bulunarak kişiyi hayata döndürmeye çalışılacak.
AFİŞE OLMALARI DA ENGELLENİR
Prof. Dr. Tarhan bu yöntemin sadece kişilerin hayata dönmesine değil, onların reklam ve afişe edilmelerine de mani olacağını ifade etti. O kişilere gereken psikolojik acil müdahalenin de verilebileceğini ifade eden Prof. Dr. Tarhan, şunları söyledi: “Köprülerde yaşanan intihar girişimlerinde profesyonel müdahale olmadığında çevreye toplanan kişilerin iyi niyetli de olsa yanlış yaklaşımları istenmeyen sonuçlar doğurabilmekteydi. O kişilere, hasta oldukları düşünülerek yaklaşmak lazım.”
Hızır gibi imdada yetişecek
NPİSTANBUL Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Muhtar Şengül de, “Bu tür olaylara herhangi bir bedel talep etmeksizin özel donanımlı Psiko-Acil ambulansımızla acilen yerinde müdahale etmeye ve gerekli tıbbi desteği sağlamaya talip olduk. Her iki köprünün doğu ve batı yakası girişlerine hastanemizin iletişim bilgilerinin ve gerekli açıklamaların yer aldığı levhalar yerleştirildi” dedi.

Share.

About Author

Leave A Reply