Bakanlıktan yüz boyasına yasak geldi!

0

Bakanlıktan yüz boyasına yasak geldi!
Sağlık Bakanlığı ağır metal içeren boyaların piyasadan toplatılmaya başladığını belirtti. Kuzey Kore ve Çin’ den gelen boyaların içerisinde bulunan ağır metal çocuklara büyük zarar veriyor.
Bir çok alışveriş merkezinde ve çocuklara ait günlerde, eğlence amaçlı yüz boyamaya Sağlık Bakanlığından yasak geldi. Sağlık Bakanlığı gönderdiği yazıda bu ürünü piyasaya sunan firmaya ulaşamadıklarını ve bu marka yüz boyası bulunduran kişilerin en yakın İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edilmesi gerektiği belirtildi.

Bir önceki Solaryum beyni uyuşturuyor! başlıklı konumuzda cilt kanseri, cilt kanseri belirtileri ve cilt kanseri nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ayakkabı boyası yuze zarar verir mi, en iyi yüz boyası markası, pirit yüz boyası, yüz boyası kanser yaparmı, yüz boyası yan etkileri.
Seksen bir ile gönderilen yazıda Kuzey Kore ve Çin’ den gelen Mascots skin Friendly Party Make-up By Colordale adlı boyanın PVY01FC serisinde bulunmaması gereken metallerin olduğunu ve bu metallerin ciddi sorunlara neden olduğu belirtildi

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.