Bilgisayar Oyunları Cerrahları Geliştiriyor

0

Bilgisayar Oyunları Cerrahları Geliştiriyor

Amerikan Psikoloji Birliği’nin ABD’nin Boston kentindeki yıllık toplantısında, bilgisayar oyunlarının insanları nasıl etkilediğine ilişkin veriler sunuldu. Iowa Üniversitesi’nden psikolog Douglas Gentile, bilgisayar oyunlarının insan üzerindeki etkisininin, içeriğinden, nasıl, ne kadar süre oynandığına kadar birkaç farklı unsurla ilgili olduğunu söyledi.

MİLLİYET – ABD’deki bir araştırma, bilgisayar oyunlarının, cerrahları işlerinde daha hızlı yaptığını ve ameliyatlarda hata olasılığını azalttığını ortaya koydu.
“Bunun oyunların ‘iyi’ ve ‘kötü’ olmaları anlamına gelmediğini, güçlü eğitim araçları olarak kullanılabilecekleri anlamına geldiğini” söyleyen Gentile’nin bir çalışmasında, oyunların cerrahlar üzerindeki olumlu etkisi ortaya çıktı.  Gentile’nin laparoskopi uzmanı 33 cerrah üzerindeki çalışmasına göre, bilgisayar oyunu oynayan cerrahlar, operasyonları oyun oynamayan meslektaşlarına oranla yüzde 27 daha hızlı şekilde gerçekleştiriyor. Bu cerrahların operasyonlarında, yüzde 37 daha az hata yapılıyor

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.