Brüksel lahanasının faydaları nelerdir?

0

Brüksel lahanasının faydaları nelerdir?
Brüksel lahanasının özellikle küçük boyda olanları daha kullanışlı olduğu için, brüksel lahanası alırken küçüklerinden seçmeye de dikkat edin.

Brüksel lahanasının ihtiva ettiği C, A ve E vitaminleri sağlığınızın için ne kadar yararlı olduğunun kanıtıdır. Anavatanı kesin olarak bilinmeyen brüksel lahanası, yaygın olarak ABD ve Avrupa ülkelerinde sıklıkla yetiştirilmekte olup, faydaları ile sağlığımızı önemli derece de etkilemektedir.
Kış sebzeleri arasından yer alan brüksel lahanası, turpgiller familyasından olan bir sebzedir ve mütenevvi hastalıkların görülme etkisini azaltıp, var olan rahatsızlıklarında kısa sürede geçmesine muavenet eder. Bürüksel lahanasını ister çorba olarak tüketin, isterseniz de et yemeklerinin yanına haşlayıp servis edin.
Bruksel lahanasının faydaları
Bizim ülkemizde henüz çok kişi tarafından bilinmese de, brüksel lahanası başta gebe olan kadınlar olmak üzere, herkes tarafından düzenli ve yeterli miktarda kullanılmalıdır
Brüksel lahanasının diğer besin değerlerine değinecek olursak, bunlar; 42 kalori; 4,2 gr. protein; 6,4 gr. karbonhidrat; 0 kolesterol; 4 gr. lif; 72 mgr. fosfor; 32 mgr. kalsiyum; 450 mgr. potasyum: 1,1 mgr. demir: 115 mgr ve folik asit.

Brüksel lahanasının yararları

 
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: brüksel lahanasi faydalari, brüksel lahanasının faydaları, brüksel lahanası faydaları nelerdir, brüksel lahananın faydaları, buruksel lahanasi faydalari

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.