Bu Şizofren Durum Bitecek

0

Bu Şizofren Durum Bitecek
Topkahı Eresin Otel’de düzenlenen panele Avukat Fatma Benli, Doç. Dr. Ferhat Kentel, Yardımcı Doç.

KÜBRA UZUN / STAR GAZETESİ
AKDER tarafından (Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği) düzenlenen ‘Örtülemeyen sorun Başörtüsü’ başlıklı panelinde Türkiye’de yaşanan başörtüsü konusu sosyolojik ve hukuki açıdan tartışıldı. Dr
Alev Erkilet, DoçDr. Bekir Özipek, Prof. Dr. Salim Öğüt katıırken paneli çok sayıda vatandaş izledi. Panelde konuşan Doç. Dr. Ferhat Kentel, geçmişte annesinin başörtüsünden utanan bir insan olduğunu belirterek ‘Ama sonra kendimi iyileştirmem gerektiğini inandım. Kafamdaki modern anlayışa göre başörtüsü aykırıydı. Bize bu dayatılmıştı’ dedi.
ÇOK KÜÇÜK GİBİ AMA!
‘TÜRKİYE’DE bir toplumsal hareket var. Başörtüsü özgürlük hareketi’ diyen Kentel ‘Bu hareket sadece Türkiye değil dünyada düzenin değişmesini söylüyor. Çok küçük gibi gözüken çok büyük etki yaratacak. Başörtüsü eyleminin bölünme ve şizofreni gibi parçaları da ortadan kaldıracağına inanıyorum’ diye konuştu.
Avukat Fatma Benli ise, insanların birbirini tanımaktan yoksun bırakıldığını belirterek ‘Bu yasağı konuşmak Türkiye’ye zaman kaybettiriyor’ dedi. Alev Erkilet de ortada bir mesele yok densede büyük bir mesele olduğunu ve bunun ciddi olarak tartışılması gerektiğini belirtti.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.