Burun akıntısı nasıl durdurulur?

0

Burun akıntısı nasıl durdurulur?
Genellikle enfeksiyon kaynaklı hastalıklarla birlikte görülen burun akıntısının durması için işte uzmanların tavsiyeleri, işte yapmanız gerekenler. burun akıntısı nasıl durur, burun akıntısını durdurmak için ne yapılmalıdır, burun akıntısına evde çözüm yolları nelerdir hepsinin cevabını yazımızın devamından öğrenebileceksiniz.
Burun akıntısı nasıl geçirilir?
Burun akıntısı nasıl diner?
Nezle, soğuk algınlığı ve grip başta olmak üzere daha birçok enfeksiyon kaynaklı hastalıkları takiben husule gelen burun akıntısını durdurmak için, nedenine yönelik tedaviler uygulanmalıdır. Burun akıntısının nedeni alerjik ise, eczanelerde reçetesiz olarak satılan antihistamin ilaçları evde düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolu hastalıklarından kaynaklı burun akıntısının tedavisi için, bu hastalıkların tedavisinde uzman doktorların önermiş olduğu ilaçların kullanımı yeterlidir.
Mütenevvi nedenlerden dolayı kış aylarında hem yetişkinlerde hem de çocuklarda husule gelen burun akıntısını durdurmak için ne yapılması gerektiğini merak ediyorsanız, uzmanların önerilerine bir göz atalım
Hastalık ortadan kalktığı zaman burun akıntısı da duracaktır.
Burun spreyleri kullanmakta da burun akıntısını dindirir. Fakat burun spreylerinin reçetesinde yazılı olan süre boyunca kullanılması, uzun süre kullanılmaması gerekir. Yaşam alanlarını nemlendirmekte burun akıntısına bir çözüm yoludur. Evde burun akıntısını dindirmek için yapılması tavsiye edilen bir yöntem de burna tuzlu su çekmektir. Bir çay kaşığı tuzu 1 fincan ılık suyun içine ekleyin ve başınızı geriye doğru yaslayarak birkaç damla burnunuza bu sudan damlatın. Ayrıca çam esansını da burna çekmek burun akıntısını dindirir.
Bir önceki Kulak ağrısının nedenleri nelerdir? başlıklı konumuzda kulak ağrısı neden olur ve kulak ağrısı sebepleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: burun akıntısı nasıl durur, burun akıntısı nasıl durdurulur, burun akıntısı nasıl kesilir, burun akması nasıl durur, gripte burun akıntısını nasıl durdurulur

Share.

About Author

Leave A Reply