Çıkık nasıl tedavi edilir?

0

Çıkık nasıl tedavi edilir?
Ancak kemik yerine otursa da, çevre dokular zarar gördüğü için tam bir iyileşmenin olması için biraz zaman gerekir. Eklemin bulunmuş olduğu bölgeden çıkması haliyle görevini yerine getirememesine sebep olduğundan ötürü acilen tedavi edilmesi gerekir.
Kemik ucunun aşırı bir şekilde zedelenmesinden kaynaklı olarak husule gelen eklem bölgesindeki çıkıklar, ekseri darp, düşme ve vurma gibi durumlar sonucunda görülen ve şiddetli ağrıya neden olan sorunlardır. Peki çıkık tedavisi nasıl yapılır? Çıkıklar nasıl tedavi edilir?
Çıkık tedavisi
Dokunulduğu zaman hassasiyet veren, morarma, şişlik ve doku içinde kanama gibi şikayetlerin ortaya çıkmasına neden olan çıkıkların tedavisi kemiğin yerine oturtulması ile yapılır. Çıkık tedavisinde eklemin yerine oturtulma işlemi kimi hastalara uyanıkken, kimi hastalara da anestezi altında uygulanır.

Eklemin normal hareketliliğini tamamen kazanması zarar gören dokuların zamanla iyileşmesi ile olur
Çıkık tedavisinde uzmanların önerileri fizik tedavi uygulamasıdır. Böylece zarar gören dokular daha hızlı bir şekilde iyileşir. Fizik tedavinin düzenli bir şekilde aksatılmadan uygulanması hastanın dokularının iyi bir şekilde beslenmesine ve en iyi kalitede onarımına olanak sağlar. Bakılanlar: çıkık tedavisi nasıl olur, çıkık parmak nasıl tedavi edilir

Share.

About Author

Leave A Reply