Cinsel İsteksizliğin Önemli Nedenleri

0

Cinsel İsteksizliğin Önemli Nedenleri
Kadınlar için istek arttırıcı ilaç var mı?
Yeterli cinsel uyarı olmasına rağmen kadının cinsel arzu duymaması durumuna cinsel isteksizlik diyoruz.
Eşimde cinsel isteksizlik var. Evlilik problemleri, depresyon, stresli yaşam koşulları gibi psikolojik durumlar hayatın bir döneminde cinsel soğukluğa neden olabilir. Cinsel isteksizlik genellikle normal cinsel fonksiyonu olan kadında sonradan ortaya çıkmaktadır.

TAKVİM GAZETESİ – Sorunun çözümünde ilaca başvurmak sağlıklı değildir
Bazı durumlarda kadın açısından cinsel ilişkide bulunmak bir suç-günah olarak algılanabilmekte, bağlantılı olarak cinsel arzu duymak suçluluk duygusuna neden olabilmektedir.
Bazen de kadın ve partnerinin kadın cinsel organlarının yapısını ve fonksiyonlarını bilmemesi nedeni ile cinsel ilişki öncesinde kadının uyarılması sağlanamamakta bu durumda kadın cinsel istek duymamaktadır.
Bu gibi psikolojik problemlerin yanı sıra bazı hastalıklarda cinsel isteksizliğe neden olabilmektedir. Cinsel organlardaki iltihap veya başka bir nedenle ağrılı cinsel ilişki x0 olması kadının cinsel isteksizliğine neden olabilir. Aynı şekilde menopozda ortaya çıkan östrojen yetersizliğine bağlı vaginal kuruluk da, isteksizlik yapabilir. Ameliyatla rahmi alınmış kadınlarda da isteksizlik ortaya çıkabilir.
YARDIM ALINMALI
Bütün bunların dışında tiroit bezinin az çalışması, alkolizm, şeker hastalığı, multiple skleroz gibi nörolojik hastalıklar da cinsel isteksizliğe neden olabilir.
Tedavi neden olan faktörün ortaya konmasından sonra mümkündür. İsteksizliğe neden olan şey kadın hastalıkları veya başka bir hastalıksa bu durumun tedavisi gerekmektedir. Herhangi bir organik hastalık saptanamamışsa isteksizliğin nedeni psikolojiktir.
Bu durumda çiftlerin birlikte psikiyatrik yardım alması gerekmektedir.
Bu tedavi sırasında kadında cinsel isteksizliğe neden olan durumlar açığa çıkartılır.
Bu arada cinsel erojen bölgeler ve bunların nasıl uyarılacağı çiftlere anlatılır.
Kadına çatı kaslarını kasıp gevşetme egzersizleri öğretilerek vagenin daha duyarlı hale gelmesi sağlanır.
Piyasada satılan, cinsel isteği artırdığı söylenen ilaçların etkisi herkeste aynı değildir.
Dolayısıyla süregelen bir cinsel isteksizliği bu ilaçlarla çözmek çok doğru ve sağlıklı değildir.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.