Cinsel isteksizliğin sebepleri

0

Cinsel isteksizliğin sebepleri

Erkeklerin ve bayanların bazen cinsel konularda soğuklaştıkları ve cinselliğe karşı bir tavır aldıkları gözlemlenmektedir. Bunun sebeplerinden biri de psikolojik nedenlerdir. Kişilerin yaşadıkları sorunlar ve sıkıntılar direkt olarak cinsel hayatı etkiler. Bu da karşımıza bayanlarda cinsel isteksizlik ve erkeklerde cinsel isteksizlik olarak yansır. Cinsel istek azlığı partnerleri en çok etkileyen ve bazen de aralarının açılmasına neden sorunlardan biridir. Tabi tamamen içinizi karartmanıza da gerek yoktur.

Öncelik olarak soğuk kanlı olmanız ve bu konuda kendinize telkinlerde bulunmanız gerekir. Bu çözüm için ilk aşamadır. Onun haricinde cinsel isteksizlik tedavisi süreçleri vardır. Ve bu tedavi süreçleri dahilinde kendinize etkili cinsel ilaçlar ile çözüm bulabilirsiniz. Cinsel isteksizliğin birçok sebebi vardır ve bunlarda direkt olarak etki bazlı sebeplerdir.

Depresyon Cinsel İsteksizliğin En Önemli Sebeplerinden Biridir

Depresyona uğrayan bir kişinin her zaman için cinsel sorunlar yaşaması muhtemeldir. Şöyle ki cinsel konularda tam olarak başarı sağlanabilmesi için hem erkeklerin hem de kadınların kafalarının sağlam olması gerekir. Yani başka hiç bir şey düşünmemeleri gerekir. Ancak bunu yapabilmek depresif dönemlerde çok da kolay değildir.

Partnerler Arası Uyumsuzluk

Erkeğin yada bayanın partnerlerinden hoşlanmamaları yada araların da ki düşük iletişim her zaman için sıkıntı yaratır. Bu sadece cinsellik için değil her konuda sıkıntılara sebep olabilecek kapasiteler taşır. Ancak cinsel soğukluk yapma olasılığı yüksektir.

cinsel-isteksizligin-sebepleri

Düzensiz Bir Yaşam Cinsel İsteksizlik Yaratır

Kişilerin kendilerine bakmadıkları geç yatıp geç kalktıkları veya düzensiz beslendikleri zamanlarda hemen cinsel isteksizlik sendromu yaşandığı gözlemlenmektedir. Bu da demek oluyor ki düzen bir yaşam aynı şekilde düzensiz bir cinsel yaşam getirmektedir.

Ağır Geçirilen Hastalıklar

Eğer ki ağır geçirilen bir hastalık var ise işte o zaman büyük cinsel sorunlar yaşamaktasınız demektir. Cinsel münasebetlerinizi tam olarak sürdürebilmek adına muhakkak ekstra takviyeler kullanmak gerekir. Misal olarak kamagra jel kullanabilmeniz en etkili çözümlerden olabilir. Hem erkeklerin hem de kadınların kullanabildiği bu ürünler uniseks cinsel istek arttırıcılar olarak da geçmektedir.

Kullananlarda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Share.

About Author

Leave A Reply