Damar iltihabı neden oluşur?

0

Damar iltihabı neden oluşur?
Damarlarda iltihap oluştuğu zaman önemli organlara yeterli kan akışının olmaması ciddi sağlık problemlerine yol açar. Kan damarlarında iltihaplanma sebepleri her ne olursa olsun mutlaka bu sorun sonucunda damar duvarlarında kalınlaşma, zayıflama ya da daralma meydana gelir.
Kan damarlarında iltihaplanma husule gelmesi olarak tanımlanan damar iltihabında mütenevvi nedenler rol oynamaktadır. Damar iltihabı aynı zamanda akut ve kronik olmak üzere iki şekilde ortaya çıkıyor.
Damar iltihabı neden olur?
Damar iltihabı nedenleri hakkında daha detaylı bilgi vermek isterdik ancak, bilim adamları damar iltihabının nedenlerini henüz çözmüş değiller
Ancak bazı enfeksiyonların, bazı kanser türlerinin ve bağışıklık rahatsızlıklarının damar iltihabına yol açtığından şüphe etmektedirler. Vücutta husule Helen bu tür sorunların sonucunda vücudun kan damarlarına saldırması sonucu damar iltihabı ortaya çıkar.

Damarlarda iltihap görüldüğü zaman ateş, yorgunluk, kilo kaybı, kas ve eklem ağrıları, iştahsızlık ve sinir problemleri gibi şikayetler meydana gelir. Damar iltihabının pek çok çeşidi bulunmakta ve bunlar arasında en sık rastlananlar Behçet sendromu, Buerger sendromu, Churg-Strauss sendromu’dur.
Bir önceki Osteoporoz nasıl önlenir? başlıklı konumuzda kemik erimesi nasıl önlenir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: damar iltihabi nasil olur, damarda iltihaplanma, damar iltihaplanması neden olur, damar duvarında iltihaplanma, sinir damarlarında iltihap

Share.

About Author

Leave A Reply