Dukan diyetinin zararları nelerdir?

0

Dukan diyetinin zararları nelerdir?
Diyette amaç, her yiyecekten yeteri miktarda yemektir, çünkü vücudun proteine de karbonhidrata da ihtiyacı vardır. İşte bu zararlı olan protein diyetlerinden birisi olan dukan diyetinin sağlığa verdiği zararlar. Özellikle de son dönemlerde adeta diyet modası haline gelen protein diyetlerinin sağlık açısından birçok zararı bulunduğu kanıtlanmıştır.
Dukan diyeti zararları
Dukan diyeti tek yönlü, protein esaslı bir diyet programı olduğu için karbonhidrat bakımından eksik beslenmeye sebep oluyor ve bu nedenle de bir takım sağlık problemlerini tetikliyor.
Tek yönlü diyet yapmanın zararlı olduğu pek çok diyet ve beslenme uzmanları tarafından defalarca söylenmiştir
Siz zayıflamak uğruna tek yönlü bir beslenmeyi seçerseniz eğer sağlık sorunlarına zemin hazırlamış olursunuz.

Dukan diyeti kilo vermede son derece başarılıdır, ancak uzun vadede uygulandığında ne yazık ki bu başarısı kısa sürüyor ve sağlığa zarar veriyor. Yüksek protein, düşük karbonhidrat sağlık açısından risk demektir. Dengelerin bulunması, her ikisinden de yeterli miktarda vücuda girmesi gerekir. Dukan diyeti ile zayıflayanların pek çok sağlık sorunları ile karşılaşmış ve verdikleri kiloları da misliyle kısa sürede geri almışlardır. Sizde dukan diyeti kurbanlarından olmayın, uzman bir hekim eşliğinde genel sağlık durumunuza ve diğer özelliklerinize göre uygun ve sağlıklı bir diyet programı uygulayın.
Dukan diyetinde olduğu gibi yalnızca protein kaynaklı beslenmek hem böbreklere hem de karaciğere büyük yük binmesine sebep oluyor ve bu tür bir beslenmeden dolayı açığa çıkan maddeler vücut için zararlı olduğundan ilerleyen zamanlarda iç organlarda sorunlara rastlanıyor. Ayrıca metabolizmanın işleyişi bozuluyor ve kalp damar hastalıkları riski de artıyor.
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: dukan diyetinin zararları, dukan diyetinin zararları nelerdir

Share.

About Author

Leave A Reply