Eklem romatizması tedavi edilmezse ne olur?

0

Eklem romatizması tedavi edilmezse ne olur?
Eklem romatizması akut ve kronik olarak iki farklı şekilde husule gelmektedir. Özel bir mikrobun sebep olduğu boğaz enfeksiyonundan sonra gelişen eklem romatizması genellikle grup A beta hemotolik steptokok isimli bakteriden kaynaklı bir hastalıktır.
Eklem romatizması tedavi edilmediğinde ne olur?
Tüm bu şikayetler yaşandıktan 10 gün sonra eklem romatizması denilen rahatsızlık kendini göstermeye başlar. Söz konusu bu mikrop boğaza yerleştikten sonra çoğalarak enfeksiyon haline dönüşür ve boğazda ağrı, ateşlenme, halsizlik ortaya çıkartır.
Eklem romatizması tedavi edilmezse, eklem romatizması tedavi edilmediğinde, eklem romatizması tedavi edilmediğinde ne olur, eklem romatizması hangi hastalıklara yol açar uzmanlarımızın açıklamalarından öğrenelim
Eklem romatizması erken tanı ve tedavi yöntemi ile ortadan kaldırılabilir, söz konusu risklerde engellenmiş olur. Ancak geç tanı konduğu zaman uygulanan tedavide işe yaramayabilir. Bu durumda eklem romatizması tedavi edilmezse kalp kapağı hastalıkları ortaya çıkacaktır.

Eklem romatizması tedavi edilmediğinde ortaya çıkan kalp kapağı hastalıkları için kalp ameliyatı ile kalp kapağı değiştirilir. Eklem romatizması tedavi edilmediğinde kalp kapağı hastalıkları hariç başka sorunlara yol açmazlar. Diğer organlar eklem romatizmasından etkilenmez.
Bir önceki Eklem romatizması nedenleri başlıklı konumuzda eklem romatizması, eklem romatizması neden olur ve eklem romatizması sebepleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bogaz giciklanmasi ve oksuruguk icin bitkisel oneriler, Böbrek üşütmesine ne iyi gelir?, hava yoluyla bulaşan hastalıklar slayt, kalp romatızması tedavi edilmezse nelere yol acar, burun akıntısı durmaması

Share.

About Author

Leave A Reply