Elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir?

0

Elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir?
Bu koşulların başında ise, kişilerin ruhsal ve fiziksel sağlıklarının yerinde olması gelir. Bunun yanı sıra gerçekçi beklentiler ve kişinin deri esnekliğinde göz önünde bulundurularak, elmacık kemiği belirginleştirme estetiği uygulanmaktadır. Elmacık kemiği estetik ameliyatında aranan bir takım koşullar vardır.
Bazı kişilerde elmacık kemiği yapı itibariyle çıkık olmadığı için, elmacık kemiklerini çıkıklaştırmak isteyenler teknolojinin gelişmesinden yararlanmak için estetik merkezlerine başvurup, elmacık kemiği çıkıklaştırma ameliyatı olmak istiyorlar. Elmacık kemiği çıkıklaştırma estetiğinde, elmacık kemiğinin belirginleşmesi için sentetik veya biyolojik implantlar kullanılmakta ve böylece bireylerin arzu ettiği biçimde elmacık kemiklere sahip olmaları sağlamaktadır

Elmacık kemiği belirginleştirme estetiği
Elmacık kemiğini belirgin bir görünümde olması kişiye öz güven sağlamaktadır. Ameliyat öncesi çok iyi düşünmeli ve idealinizde elmacık kemiği görünümü uzman doktorunuza detaylı ve anlaşılır bir şekilde aktarmalısınız. Cerrahi öncesi kişinin isteğine göre sentetik veya biyolojik implantlardan hangisini kullanılacağına karar kıldıktan sonra, bu implantlar elmacık kemiklerinin üzerine yerleştirilerek daha belirgin hale getirilir.
Elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatında kesi yerleri, coronal, subsilier, intraoral, preauriküler ve transkonjonktival diye isilendirilen yerlerden olur. Coronal en eski ve günümüzde çok sık kullanılmayan bir yöntem olup, bu yöntem genellikle alın germe estetiği ile birlikte uygulamaktadır. Bu yöntem ile saç çizgisinin birkaç cm gerisinden kesi yapılır. Subsilier de ise, alt göz kapağı serbest kenarındaki kirpiklerin hemen bir iki mm altından kesi yapılırken, transkonjonktival da, alt göz kapağının iç yüzünde yani göze bakan tarafından kesi işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem ile yapılan kesilerde hiç iz kalmaz.

İntraoral yönteminde üst dudağın iç kısmının üst diş etleri ile birleştiği çizgide kesi yapılır ve bu yöntem biraz risklidir. Riski ise, ağız içi ile bağlantılı olmasından kaynaklı olarak bakteri olasılığı fazla olduğundan implantın kirlenme ve enfekte olma riskidir. Diğer bir yöntem ise, preaurikülerdir ve bu yöntemde kulak sayvanının hemen önünde saçlı veya saçsız deride kesi yapılır.

Bir önceki yazımız olan Evde makyaj temizleyici yapma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir, elmacik kemigin buyuk olmasi icin ne yapmali, elmacık kemiği, elmacik kemigi ameliyati, elmacik kemigi belirginlestirme

Share.

About Author

Leave A Reply