Geniz akıntısı nasıl geçer?

0

Geniz akıntısı nasıl geçer?
Sinüzit ve rinit gibi sebeplerden ötürü geniz akıntısının akıntı olmasından yakınanlar sorunlarının nasıl geçeceğini merak ediyorlarsa, öğrenmek için doğru adresteler. Eğer sorun sinüzitten kaynaklıysa bu durumda cerrahi bir tedavi gerektirip gerektirmediğine bakılır.
Geniz akıntısının geçmesi için
Geniz akıntısının tedavisi için öncelikle geniz akıntısına yol açan sorunun ne olduğu saptanmalı ve ardından sebebe yönelik tedavi girişimlerinde bulunulmalıdır.
Genzin temizlenmesi için genizden akıntı gelmesi son derece normal olan bir durum olmasına rağmen, akıntının şiddetinde artış söz konusu olduğu zaman yakınmalar başlar. Bunun için kulak-burun-boğaz muayenesinden ve tomografiden geçmek gerekir
Ya da geniz akıntısına yol açan problem, nezle ise geniz akıntısının tedavisi için öncelikle nezlenin tedavi edilmesi gerekir ve akabinde sorun çözülmüş olur.

Geniz akıntısı ile karşılaştığınız zaman kulak-burun-boğaz hekimine başvurarak sorununuzun nedeni hakkında bilgi edinmeli ve ona göre uygun tedavilere başlamalısınız. Pek çok sorun geniz akıntısına yol açabilir. Geniz akıntısının nedeni her ne ise, mutlaka teşhis edilerek tedavi uygulanmalıdır. Aksi durumda yanlış tedavi uygulanmış olur ve neticede hastanın şikayetlerinde azalma söz konusu olmaz. Alerjik etkenler, mevsimsel değişiklikler veya kullanılan bir takım ilaçlar geniz akıntısının nedenleri arasında sayabileceklerimizdir.
Bir önceki İdrar yolu enfeksiyonu nasıl tedavi edilir? başlıklı konumuzda idrar yolu enfeksiyonu nasıl geçer, idrar yolu enfeksiyonu tedavi yöntemleri ve idrar yolu enfeksiyonu tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: geniz akıntısı nasıl geçer, grip akintisi geniz akintisi nasil gecer, geniz akıntısı nasıl temizlenir, geniz akintisi nelere yol a car, genız akıntısının gecmesı ıcın ne yapılmalı

Share.

About Author

Leave A Reply