Göz kaşımanın zararları

0

Göz kaşımanın zararları
Gözleri kaşımak bazen doğrudan bazende dolaylı yoldan bu sorunları meydana getirmektedir. Gözleri sürekli kaşımanın etkisinden dolayı yüksek ve düzensiz astigmatizma gelişmesi, uzağı görme zorluğunun ortaya çıkması ve ileri derece de görme bozukluğu ile karşılaşabileceğinizden bu davranıştan mümkün mertebe uzak durun.

Temiz olmayan eller ile gözleri kaşımak gözün mikrop kapmasına sebep olur, ki bu da birçok hastalığın başlangıcı demektir.
Zaman zama her birimizin gözlerinde kaşıntı hissi husule gelir ancak bazılarımızda bu durum çok sık hissedildiği için, böyle bir durumda sürekli gözleri kaşımak göz sağlığına mühim zararlar vermektedir.
Sürekli göz kaşımanın zararları
Gözleri kaşımanın en önemli zararlarından birisi görme bozukluğunun husule gelmesi olurken, göz dokularının hasar alması da bu zararlar arasındadır. Gözleri kaşımak ya da ovuşturmak göz sağlığını tehdit eden pek çok hastalığa davetiye çıkarttığı için uzmanlar bu davranıştan sakınmamız gerektiği konusunda önerilerde bulunuyorlar
Gözde sık sık kaşınma hissi meydana geliyorsa uzman bir göz doktoruna görünmeli ve altta yatan sebep öğrenilerek tedavisi yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Göz hastalıkları bölümü hangi hastalıklara bakar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: göz kaşımanın zararları, gözleri ovuşturmak zararlımı, saclari kasimak zararli mi

Share.

About Author

Leave A Reply