Güneş yanığının sebebi CXCL5 !

0

Güneş yanığının sebebi CXCL5 !
Deri de görünen kızarıklıkların sebebinin güneş ışınlarına bağlı nedenler ile CXCL5 proteininin sebep olduğu belirlendi.
Yaz aylarında sık karşılaşılan güneş yanıklarından kaynaklanan acının nedenini araştıran uzmanlar, yanıklarının nedeninin CXCL5 proteini olduğu belirlendi. Hassaslaşan deriden örnek alan bilim adamları, deri de gören yanıkların CXCL5 proteininden kaynaklandığı belirlendi.
İngiltere’ de yapılan araştırmada güneş ışınlarına fazla maruz kalan kişilerin derisindegörülen hassaslaşmaya bağlı olarak farklılıklara görüldüğü belirtildi. Hayvanlar üzerinde de yapılan araştırmaya göre CXCL5 proteininin iltihaba neden olduğunu, bağışıklık sistemini zayıflattığını ve der hücrelerini öldürdüğü belirlendi
Güneşe maruz kalan kişilerde CXCL5 proteininin artması nedeni ile deri de oluşan acıların ve kızarıklıklarının da arttığı görüldü. Araştırmaya katılan kişilere CXCL5 proteinini devre dışı bırakacak bir ilaç verdi ve bu ilaç nedeni ile acının azaldığı belirtildi. Bilim adamları CXCL5 proteininin nenden olduğu diğer ağrı ve acıları yok edecek bir faktör oleceğı da belirlendi. Uzmanlar araştırmaların devam ettiği belirtti.

Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.

Share.

About Author

Leave A Reply