İntihar Olgularında Karşılaşılan Zorluklar

0

İntihar Olgularında Karşılaşılan Zorluklar

TOPLUMSAL OLGU
Kırıkkale’de yaşanan intihar eylemlerinin çoğunu gençlerin oluşturduğunu dile getiren Aydın “İntiharda Endokrin Bozukluklar, Nörokimyasal Bulgular görülebilir. Toplantısında alman karar gereği, son yıllarda artış gösteren intihar olaylarını önlemek ve programın daha etkin ve uygulanabilir hale getirilebilmesi amacıyla, Rehber Öğretmenler, Din Görevlileri ve Yerel Medya Mensuplarına yönelik “İntihar Olguları Yaklaşımında Karşılaşılan Zorluklar” konusunda İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonunda seminer verildi. Bütün toplumsal olguların temelinde insan yaşamını devam ettirebilme çabası vardır” dedi. Toplumsal açıdan önemli bir sorun olan intihar olgusu diğer bütün toplumsal olgulara göre farklı bir özelliğe sahiptir.

ARTIŞ YAŞANDI SEMİNERLERE İHTİYAÇ DUYULDU
Acil Serviste İntihar Girişimlerine Psikososyal Destek ve Krize Müdahale Programı” kapsamında Vali Mustafa Bahrettin Demirer Başkanlığında oluşturulan Koordinasyon Kurulunun 6

EYLEM YAPIYORLAR
Aydın, sözlerini şu şekilde devam ettirdi. “Bir kişi, yaşamını devam ettirebilmek için basit bir hırsızlıktan tutun da diğer bir kişiyi öldürmeye kadar varan bir çok eylemi yapabilmekte; kendisi için olumsuz olan şartları değiştirebilmek için elinden gelen tüm çabayı gösterebilmektedir. Fakat intihar eden bir kişi, tüm bu mücadele yollarını bırakarak, kendi yaşamına karşı bir eyleme girişmiştir. İşte intihar olgusunu diğer tüm olgulardan farklı kılan yön de budur: Kendi yaşamını devam ettirmeye çabalamamaktır” dedi.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.