İntiharı İnternette Canlı İzlediler

0

İntiharı İnternette Canlı İzlediler
19 yaşındaki gencin ailesi, intiharı seyredenlere büyük tepki gösterdi.

NTV – ABD’nin Miami kentinde bir üniversite öğrencisi, bilgisayar kamerası kullanan onlarca kişinin gözü önünde, aşırı dozda ilaç alarak intihar etti.
Yetkililer, manik depresif teşhisi konulan 19 yaşındaki Abraham Biggs’in ölümünün ve sonrasındaki 12 saatin tamamının, evindeki internet ağına bağlı bilgisayar kamerası tarafından görüntülendiğini, ağa bağlı diğer bilgisayar kamerası kullanıcılarının intihara ve sonrasına canlı yayında şahit olduklarını söyledi.
Polisin, Biggs’in intihar niyetini diğer kullanıcılara anlatmasından 12 saat sonra olay yerine gittiği, bu anın da bilgisayar kullanıcıları tarafından izlendiği ifade edildi.
Bilgisayar kamerasıyla iletişim kuran bazı kullanıcıların, Biggs’i intihardan vazgeçirmeye çalıştığı, bazılarının ise olayın bir şakadan ibaret olduğunu düşündüğü, durumun ciddiyetini kavrayan birkaç kişinin ise polise haber verilmesi amacıyla internet sitesini uyardıkları belirtildi

AİLESİ TEPKİLİ
Abraham Biggs’in, sanal izleyicilerin gözü önünde intihar etmesi karşısında dehşete düşen ailesi, izleyicilere ve intiharın yayımlanmasına geçit veren internet sitesini işletenlere ateş püskürdü ve Biggs’i kurtarmak için hemen harekete geçmemekle suçladı.
Biggs’in ilaç alarak intihar edişine, saatlerce hiçbir şey yapılmadan seyirci kalınmasına anlam veremeyen ve kızan kızkardeşi Rosalind, “Böyle olmamalıydı” dedi.
Görüntüleri izlemek istemediğini söyleyen baba da oğluyla iyi arkadaş olduklarını belirtti ve internette böyle bir şeye izin verilmesinin yanlış olduğunu söyledi.
Biggs’in intiharını kaç kişinin izlediği konusunda bilgi vermeyen Justin.tv adlı siteyi, geçen ay 672 bin kişinin ziyaret ettiği kaydedildi.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.