İşkoliklik

0

IŞKOLİKLİK
Çünkü onlar asırlardır, üstelik de neredeyse her toplumda “eve ekmek getiren kişiler” olarak kabul ediliyorlar.

ZİHİNSEL İŞLER

İşkolikliğe yakalanma riskinin en yüksek olduğu meslek grubu, beyin gücü ve zihin kullanılarak yapılan işler. Geleceğin size neler getireceğinden endişe duyuyor musunuz? Eve döndükten sonra eşiniz ve çocuklarınızla sohbet etmeyip kafanızı gazetelere mi gömüyorsunuz?

Eğer bu sorulardan birine bile “evet” yanıtı veriyorsanız siz bir “işkoliksiniz”… Çünkü fiziksel enerji harcanarak yapılan işler, vücudun enerjisi tükendiğinde bitiyor. Diğer işler gibi çok da uzun sürmüyor. Uzmanlara göre bu “hastalığa” yani işkolikliğe daha çok erkeklerde rastlanıyor
Uzmanlar, günümüz işkolikliğinin en çok yaşandığı tipik örneği olarak bilgisayar programcılığını gösteriyor. Yeni çağın hastalığını araştıran doktorlara göre işkolikliğin tedavisi mümkün. Ancak kişi kendini bir işkolik olarak kabul ederse tedavi tam anlamıyla amacına ulaşıyor.

AŞIRI SİNİRLİLİK

Doktorlar, bu tip kişilerde aşırı sinirlilik durumunun hakim olduğunu söylüyor. Aşırı sinirliliğin yanı sıra işkolikler görevlerini bir başkasına devretmeye ya da bir başkasından yardım istemeye kesinlikle yaşanmıyorlar. Ancak kendileri yaparsa herşeyi kontrolleri altında tutabileceklerine inanıyorlar.

 

Share.

About Author

Leave A Reply