Kalp krizi hangi yaşlarda tehlikelidir?

0

Kalp krizi hangi yaşlarda tehlikelidir?
Genç yaştaki kişilerin daha fazla düzensiz ve sağlıksız beslendiği yapılan araştırmalarla da ortaya çıkmıştır. Bunların başında genetik yatkınlık gelirken, bir diğer neden de düzensiz ve sağlıksız beslenme alışkanlığıdır.
Kalp krizi hangi yaşlarda risklidir?
Kalp krizi hangi yaşlarda daha tehlikelidir?

Genç yaştaki kişilerin kalp krizi geçirme tehlikesinin daha fazla olmasına sebebiyet veren pek çok husus bulunmaktadır. Hele ki akşam saat 18:00’den sonra aşırı yemek yeme genç yaştaki kişilerin kalp krizi geçirme tehlikesini arttırmaktadır.
Kalp krizi hangi yaşlarda daha tehlikelidir, kalp krizi geçirme yaşı kaçtır, kalp krizi tehlikesi hangi yaşlarda başlar, kalp krizi geçirme riski yaşı kaçtır, kalp krizi bundan birkaç yıl öncesine kadar yaşlıları en çok etkileyen sağlık problemleri arasında yer alırken, günümüzde artık genç yaşta olanlar yaşlılara nazaran daha fazla risk altındadır
Sigara gibi zararlı alışkanlıklarda kalp krizi geçirme riskini arttırıyor.
Ülkemizde yaşı 30-35 arasında olanlar en çok kalp krizine yakalanan ve tehlikenin en yüksek olduğu yaşlardır. Bu yaş aralığında olan insanların beslenmesine çok dikkat etmesi, düzenli egzersiz yapması ve zararlı alışkanlıklardan da uzak durması gerekiyor. Aynı zamanda var olan kalp ve damar hastalıklarının da tedavisi yapılmalı, kalp krizi riski en aza indirilmelidir. Ölümle sonuçlanabilen kalp krizi riskinden korunmak için sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanılmalı.
Bir önceki Kalp krizi anında yapılması gerekenler başlıklı konumuzda kalp krizi anında ne yapılmalı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kalp krizi hangi yaşta tehlikelidir, kalp damar darlığı nasıl tedavi edilir, kalp krizi hangi yaşlarda tehlikelidir, kalpsağlığı

Share.

About Author

Leave A Reply