Kalp Romatizması Nedir? Kalp Romatizması Hastalığı Ve Tedavisi

0

Kalp Romatizması Nedir? Kalp Romatizması Hastalığı Ve Tedavisi
Kalp romatizması ile alakalı bilinmesi gereken önemli bilgileri aktaroyruz. Okumanızı da öneriyoruz…

 
Kalp Romatizması Nedir? Üst solunum yollarında meydana gelen hastalıklardan sonra eklemlerde oluşan iltihaplanma ile gelişen romatizmanın kalbe ulaşıp kalp kapaklarında da iltihaplanmaya neden olması ve bu iltihap nedeniyle kalp kapaklarının daralması ve yetersizliği durumuna Kalp Romatizması denir.

Kalp Romatizması Nedenleri: En önemli nedeni Bademcik, boğaz gibi üst solunum yollarında ve eklemlerde iltihaplanmaya neden olan bakterilerden kaynaklanan romatizmanın tedavi edilmemesi ile kalp kapakçıklarına kadar ulaşmasıdır. Romatizma, tedavisi iyi yapılmayacak olursa,  kalp içerisinde yer alan kalp kapakçıklarına yerleşir.
Romatizmanın kalp ve kapakçıklar da meydana getirdiği hasara bağlı , kalp ve kapakçıkta meydana gelen işlev bozukluğuna kalp romatizması  denir.
Kalp Romatizması Belirtileri: Kalp Romatizmasının başlıca belirtileri ayaklarda morarma ve şişlikler, yorgunluk, el ve ayakların üşümesi, nefes darlığı, kuru öksürük, sık sık soğuk alma olarak sayılabilir

Kalp Romatizması Tedavisi: Tedavi, uzman doktor tarafından yapılacak muayene, tahlil ve ultrason neticesinde elde edilecek bulgulara göre romatizmanın ne kadar ilerlediği belirlenerek yapılır. Hastalık, tedavi edilmedi takdirde giderek ilerlediği için ihmal edilmemelidir.
Bir önceki Kalp Yetmezliği Kalp Yetmezliği Ve Tedavileri başlıklı konumuzda kalp yetmezliği, kalp yetmezliği neden olur ve kalp yetmezliği nedir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kalp romatizması tedavleri nelerdir, kalp romatızması nasıl bı hastalık, kalp romatizması nasıl bir hastalıktır, kalp romatizmasinin kotu sonuclari, kalp romatizması bitkisel tedavi

Share.

About Author

Leave A Reply