Karaciğer temizleme yöntemleri

0

Karaciğer temizleme yöntemleri
Fakat yanlış uygulanmamasına özen gösterilmeli ve hangi besinlerin karaciğerin temizlenmesine yardımcı olduğunu bilmek gerekiyor. İşte karaciğer temizleme detoksu tavsiyeleri. Karaciğer detoksunun uygulanması kronik ve ölü derilerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olmakta ve karaciğeri zorlayan zararlı maddelerden de arındırmaktadır.
Mütenevvi nedenlerden dolayı karaciğerde depolanan kimyasallardan ve toksinlerden arınmak için bazı yiyeceklerden, içeceklerden veya takviyelerden yardım alınarak karaciğerin temizlenmesi sağlık açısından önemli bir husustur.
Karaciğeri temizleme yolları
Karaciğerin temizlenmesini sağlamada en etkili bitkisel yöntemlerden birisi karahindiba kökü ile hazırlanan bitkisel ekstreler, karahindiba kökü sıvı tendürü ve kurutulmuş karahindibadır
Karaciğeri temizlemek amaçlı tüketilmesi tavsiye edilen karahindiba kökünün genel sağlığınız açısından bir riski olup olmadığı konusunda bir uzmana danışmalı ve fikir almalısınız.

Peygamber bikini de karaciğer hücrelerinin yenilenmesini ve karaciğeri yoran maddelerden arınmasını sağlamaktadır. Yükselmiş karaciğer enzimlerinin düzelmesine muavenet eden peygamber bikini de karahindiba gibi sıvı, kurutulmuş veya kapsül formlarında kullanılabilir. Akdeniz’e özgü bir bitki olan enginar yaprağı da karaciğerin temizlenmesine olanak sağlıyor. Enginarın ihtiva ettiği asit karaciğerin toksinlerinden arınmasına, bağırsaklara atılmasına safra üretimini uyarmaya yardımcıdır. Dulavrat otu kökü de yaygın olarak günümüzde karaciğer temizlenmesinde kullanılan bitkiler arasındadır. Dulavrat otu suda pişirilerek suyunu çay gibi içilmesi tavsiye ediliyor.
Bir önceki Mide ekşimesi nasıl tedavi edilir? başlıklı konumuzda mide ekşimesi nasıl geçer ve mide ekşimesi tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: karaciğeri temizleme yolları, karacığer temızleme, karaciğer temizleme yöntemleri, karacigeri nasıl temizlerim, Karaciger nasil temizlenir

Share.

About Author

Leave A Reply