Karboksiterapi nedir?

0

Karboksiterapi nedir?
Cilt ve vücut deformasyonunda kullanılarak yaklaşık 8 yıldır başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

 
Karboksiterapi Nedir?


Vücut yağlanmasında ve selülit tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.
Güzel bir cilde sahip olmak isteyen, estetik görünümüne ehemmiyet veren bakımlı kadınların son trendi, Karboksiterapi’dir. Peki nedir bu karboksiterapi, nasıl bir fayda sağlamaktadır  ki, kadınlar son zamanlarda hep karboksiterapi yöntemine başvurmaktalar. Karboksiterapi yöntemi yağların hızlıca erimesini sağlayarak, vücut şişkinliklerini de minimum seviyelere indirmektedir
Vücutta meydana gelen çatlaklar yada sarkmalarda yine bu tedavi yöntemi ile düzeltiliyor. Böylece kadınlar daha sıkı ve daha genç bir vücuda sahip olabiliyorlar. Sadece vücuda değil, çene altı ve yanak sarkmalarını da düzeltiyor.
 
Karbioksiterapi Nasıl Uygulanıyor?Sorunlu olan bölgenin deri altına karbondioksit gazı enjekte edilmektedir. Böylece kan dolaşımı ve metabolizma hızlanmaktadır. Karbondioksit verilen yere vücut tarafından oksijende gönderildiği için bu bölgede oksijen miktarı da artmış oluyor. Böylece dolaşım artarak sorunlar yavaşça yok oluyor.
Karboksiterapi selülit, çatlak, ameliyat ve yara izlerinde, yağlanma, sarkma, el, yüz gibi cilt gençleştirilmesinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Ayrıca son bir kaç yıldır karboksiterapi penis erektil disfonksiyon, romatizma, fiziksel aktivitenin ve performansın artırılmasında, spor yaralanmalarında iyileşme sürecinin hızlandırılmasında, diyabete bağlı kılcal damar anormalliklerinde, ve damar sertliği problemlerinde kullanılmaktadır.
 
Karboksiterapi Fiyatları


Karboksiterapi yönteminin fiyatları seanslara göre değişiklik gösterdiği gibi estetik merkezlerine göre de değişmektedir. Bazı estetik merkezlerinde seansı 80 TL iken bazılarında da 200 TL’ye kadar çıkabiliyor. Karboksiterapi yönteminden iyi bir sonuç almak için yaklaşık 15-20 seans gitmek gerekir.
Bir önceki Varis köpük tedavisi başlıklı konumuzda varis nasıl geçer, varis nasıl tedavi edilir ve varis tedavi yöntemleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: karboksi maskesinin zararları, karboksiterapi yaptıranlar

Share.

About Author

Leave A Reply