Kızamık bulaşma yolları

0

Kızamık bulaşma yolları
Kızamık hastalığı bulaşma yollarını öğrenerek bu hastalıktan kendinizi ve çocuklarınızı koruyabilir, hastalığı daha etkilerini göstermeden önleyebilirsiniz. Çocukluk döneminde kızamık geçirmemiş olan hastaların yetişkinliklerinde bu hastalığa yakalanma riskleri vardır. Kızamığın bulaşma yolları şu şekildedir:
Kızamık hastalığı bulaşma yolları nelerdir?
Kızamığın bulaşma yolları nelerdir?
Kızamık hastalığına sebep olan mikrop ağız ve burun boşluğuna yerleştiği için, kızamığın bulaşma yolları da konuşma, hapşırık, öksürük ve tükürük damlacıklarıyla yoluyla olmaktadır.
Kızamık hastalığının bulaşma yolları, kızamık nasıl bulaşır, kızamık hastalığı nasıl bulaşır kızamığa sebep olan mikrobun ağız ve burun boşluğuna yerleşmesinden kaynaklı olarak husule gelen kızamık hastalığı, epey korkutmaktadır. Hastalığa sebep olan mikrop 1 haftalık kuluçka döneminden sonra bulaşma özelliğine erişir ve konuşma, hapşırma ya da öksürme ile sağlıklı insanlara bulaşabilir.

Kızamık çocukluk dönemi hastalığı olarak bilinse de, bu hastalığa yakalanan yetişkinlerin sayısı da az değildir
Kızamık mikrobu bir kez vücuda girdim mi, bağışıklık kazanılır ve bir daha bu hastalık tekrarlamaz.

Bir önceki yazımız olan Çiçek hastalığı nasıl anlaşılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kızamık hastalığı NASIL BULAŞIR, kizamik ne zaman bulasmaz, kızamık bulaşma yolu, KIZAMIK HASTALIĞININ BULAŞMA YOLU, kızamık mikrobu ne yoluyla bulaşır

Share.

About Author

Leave A Reply