Kızamıkçık belirtileri nelerdir?

0

Kızamıkçık belirtileri nelerdir?
Kızamıkçığı kızamık hastalığı ile karıştıran pek çok insan var; ancak kızamık ve kızamıkçık belirtileri benzerlik gösterse de, her iki hastalıkta birbirinden farklı şekilde seyir etmektedir.
Kızamıkçık hastalığına alman kızamığı adı da verilmekte olup, bu hastalık bulaşıcı olan bir virüs enfeksiyonundan kaynaklı olarak husule gelerek hastalarda mütenevvi belirtilere ve şikayetlere sebep olmaktadır. Bilhassa çocuklarda kızamıkçığın belirtileri hafif bir şekilde seyir eder. Bu makalemizde sizlere kızamıkçık hastalığının belirtileri hakkında bilgiler sunacak ve bu belirtilerin ortaya çıktığı durumda da ne yapmanız gerektiğine yazımızın devamında değineceğiz.
Kızamıkçık hastalığı belirtileri
Kızamıkçık hastalığının belirtileri fark edilmesi çok zor olan şikayetlerdir
Aslında kızamıkçık, kızamık hastalığı kadar bulaşıcı ve ciddi değildir. Kızamıkçık hastalığının belirtileri de kızamık hastalığına gire hafiftir. Ancak bu hafifliğin önemli bir sebebi var. Aşı…

4 ile 6 yaş aralığında olan çocuklara kızamıkçık aşısı yapılması tavsiye ediliyor. Aşı hastalığı önlemez, fakat hastalık ortaya çıktığı zaman kızamıkçık belirtilerinin hafifletiyor hafiflemesini ve kolay atlatılmasını sağlar. Kızamıkçık belirtileri arasında hafif ateşlenme, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, gözlerde kırmızılık, kafa, kulak ve boyun arkasında bulunan lenf bezlerin şişme, vücutta pembe döküntüler, kadınlarda eklem ağrısı gibi şikayetlerde yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Soya alerjisinin belirtileri nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kzamkk belirtileri, kızamıkçık belirtileri nelerdir, kızamıkçık

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.