Koltuk altı terlemesinin nedenleri

0

Koltuk altı terlemesinin nedenleri
Terlemenin en yoğun yaşandığı bölgede koltuk altı bölgesidir.
Bazı kişiler havaların sıcak olmasından dolayı, bazıları da o anki yaşadıkları duygulardan (stres, endişe vs) dolayı terlemekteler. Her insanoğlunda gerçekleşen bir olay olan terleme, olağan ve vücuttaki toksinlerin dışarı atılması içinde gerekli bir durumdur. Vücut, sıcaklığını korumak ve toksinleri dışarı atmak için terlemeye ihtiyaç duyar ve terler. Peki koltuk altı terlemesinin nedenleri nelerdir ve ne yapılmalıdır?

 

Koltuk altı terlemesi neden olur?

 

Terleme aşırı olarak meydana gelmiyor ise son derece normal karşılanabilir; ancak bunun tam aksi sağlık problemi olarak tanımlanır
Bu terleme aşırı ve zamansız olarak meydana geliyor ve normal hava şartlarında bile terliyorsanız hiperhidroz hastası sayılırsınız. Hiperhidroz, aşırı terleme hastalığıdır ve koltuk altı terlemesine yol açan en önemli sorundur.
Ayrıca koltuk altı terlemesi nedenleri arasında utanma, stres, sinirlilik, endişe ve bu gibi müşabih durumlar yer alır. Yanlış beslenme, aşırı kilolar, kullanılan bir takım ilaçlar, aşırı alkol ve kafein tüketimi veya kalıtımsal özellikler koltuk altı terlemesine yol açan başka sorunlardır.
Koltuk altı terlemesi sorunundan tamamen kurtulmak istiyorsanız çeşitli yöntemlerle bu sorundan kurtulabilirsiniz. İşte o yöntemlerden bir tanesi; Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir?
Bir önceki Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir? başlıklı konumuzda koltuk altı terlemesi, koltuk altı terlemesi nedenleri ve koltuk altı terlemesine çözüm hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: qoltuq alti terlemesi, kadinlarkoltuk alti neden terler, koltuk altı aşırı terleme de ne yapılır, koltuk altı aşırı terlemesinin nedenleri, koltuk alti neden cok terler

Share.

About Author

Leave A Reply