Laptop kısırlık yapar mı?

0

Laptop kısırlık yapar mı?

Laptop kısırlık mı yapıyor?
Laptop gibi taşınabilir cihazların çalıştıkça daha fazla ısınmakta ve bu da erkeklerin testiklerinde bulunan spermelerin bu ısıdan dolayı bozulmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda bu teknolojik cihazlardan çıkan elektromanyetik dalgalanmaların sperm hareketliliğini bozduğu ve üreme fonksiyonlarının olumsuz yönde etkilenmesinden dolayı kısırlık yaptığı yapılan bir takım araştırmalarla da kanıtlanmıştır.

Çocuk sahibi olmak isteyen kadın ve erkeklerde hem ısıdan hem de yaydığı elektromanyetik dalgalanmalardan dolayı laptoplar kısırlık nedenleri arasında yerini almış bulunmakta. Laptopların yaydığı ısının riskli olduğu, spermleri ve yumurtaları olumsuz etkilediği söylenmektedir.
Günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılan teknolojik cihazların başında gelen laptop, notebook ve netbook gibi diz üstü bilgisayar çeşitleri, adından anlaşıldığı gibi diz üzerinde kullanılmakta, ancak en çok ta kucakta taşınmaktadır. Laptop gibi bilgisayarların kucakta taşınması yani karın ve cinsel organa yakın bulunmasının kısırlığa yol açtığı son dönemlerin en çok tartışılan konularından birisi olmuştur
Bu cihazlar ne kadar ki kucakta taşınabilme özelliği ile üretilmiş olsalar da, laptop gibi cihazların kısırlık yapmasından dolayı kucakta taşınmaması önerilir. Mümkünse eğer masaüstü bilgisayarlar gibi laptoplarda masa üzerinde kullanılmalıdır.
Bir önceki Hamilelikte lazer epilasyon yapılabilir mi? başlıklı konumuzda hamilelikte lazer epilasyon yapılırmı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: epilasyon kisirlik yapar mi, laptop kisir yapar mi, laptop kısırlık yapar mı, laptop kısırlık yaparmı

Share.

About Author

Leave A Reply