Menekşe yağının faydaları nelerdir?

0

Menekşe yağının faydaları nelerdir?
Menekşe yağını saçlarınız için kullandığınız zaman saç dökülmesini önleyecek ve saçların daha sağlıklı daha canlı görünmesini sağlayacaktır.
Mikropları yok edici özelliği bulunan menekşe yağı daha çok cilt temizliği ve cilt bakımında kullanılsa da, saç sağlığına ve beden sağlığına da önemli etkileri bulunan bir bitkisel yağdır. İşte mucizevi etkileri bulunan menekşe yağını yararları.

Menekşe yağı faydaları

 
Menekşe yağı saçlar için önemli bir değişiklik yaratan bitkisel yağdır. Menekşe yağının faydaları hakkında daha detaylı şeyler öğrenmek istiyorsanız sizler için menekşe yağı hakkında yapmış olduğumuz araştırmadan elde ettiğimiz bilgileri okuyabilirsiniz
Saç dökülmesini önlemek ve saçların daha kuvveti olmasını sağlamak için iki çorba kaşığı menekşe yağını bir çorba kaşığı susam yağı ile karıştırarak saç diplerinize sürün. Bir saat sonra saçlarınızı durulayın. Bu kürü haftada iki kere uygularsanız sorununuz kökten halledilmiş olacak.

İncelmiş ve sağlığını kaybetmiş görünen saçlarınız için ise 40ml. hint yağı ile 20ml. tatlı menekşe yağını karıştırıp benmari usulü ısıtıp saçlarınızı yıkamalı ve durularken de 1 litrelik durulama suyuna 5 damla badem yağı ile bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyin.
Menekşe yağı cilt hastalıkları olan uyuz, egzama ve dermatitde de rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca göz şişmesi ve mide şişkinliği için de menekşe yağı kullanılabilir. Menekşe yağını şişen gözünüzün üstüne masaj yaparak uygulayın. Mide şişkinliği için ise midenizin üzerine menekşe yağı ile masaj yapmalısınız. Menekşe yağı baş ağrısına, cilt çatlaklarına, makatta yaşanan sorunlara, idrar yaparken yanma sorununa, nezleye ve kalp sıkıntısına çok iyi gelir.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: menekşe, menekse yagi faydalari, menekşe yağının faydaları, menekşe yağının cilde faydaları, menekşe yağı neye iyi gelir

Share.

About Author

Leave A Reply