Menopoz döneminde egzersizin faydaları

0

Menopoz döneminde egzersizin faydaları

Menopoz dönemi egzersizinin yararları
Menopoz döneminde kadınların beslenmelerine dikkat etmeleri kadar egzersizi de düzenli bir şekilde sürdürmeleri önemlidir.menopoz döneminde çoğu kadının karşılaştığı bir sorun olan kemik erimesine de egzersiz ile çözü bulunabilir. Menopoz döneminde yapılan egzersizin büyük yararları olduğunu da söyleyen uzmanlar, bu dönemi en rahat atlatmanın en ideal yollarından biri egzersizdir diyerek egzersiz yapma öneminin altını çiziyorlar.
Her kadın için kaçınılmaz bir gerçek olan menopoz döneminde, uzman hekimler tüm kadınların bu dönemde yaşamış oldukları sıkıntıları en aza indirmek ve menopoz dönemini rahat bir şekilde atlatmak için egzersiz yapılmasının son derece mühim olduğunu söylemekteler. Çünkü menopoz döneminde yapılan egzersiz kas ve kemiklerin güçlenmesine olanak sağlıyor. Hem fiziksel, hem ruhsal he de duygusal bakımından yaşanan sıkıntılar egzersiz ile ortadan kaldırılabilir
Aynı şekilde artan kilo ve şişkinlik problemleri de egzersiz ile ortadan kaldırılabilir.

Menopoz döneminde yapılan egzersizin bir diğer önemi de, kalp-damar sağlığında olumlu gelişimler göstermesidir. Uyku ve ruh halini de düzene sokan menopoz dönemi egzersizleri, organlara iletilmekte olan kanında miktarında artışa sebep olur. Böylece organların hasarlanma riski daha da düşer. Metabolizma hızı egzersiz döneminde düştüğü için çeşitli sorunlar yakanızı bırakmaz. Bu sorunlara karşı alınabilecek en güzel önlem, düzenli ve ağlıklı egzersizdir.
Bir önceki Emboli Hastalığı Ve Emboli Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi başlıklı konumuzda emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: menepos faydalar, menopoz zayiflatirmi

Share.

About Author

Leave A Reply