Menopoz gribi yeniyor!

0

Menopoz gribi yeniyor!
Kadınlarda bağışıklık sisteminin zayıflamasından dolayı gribal enfeksiyonların daha sık görüldüğü belirtildi. Özellikle genç bayanların erkeklere nazaran daha sık hastalıklarını ve menopoz döneminden sonra bu sıklığın düştüğü belirtiliyor.
Amerikalı bilim adamları yaptığı araştırmada, kadınların menopoz öncesi sık sık gribal enfeksiyonlara yakalandığını tespit etti. Menopoza giren bayanların hormon üretiminde bir takım değişikliklerin oluşması nedeni ile gribal enfeksiyonların direnci düşüyor ve menopoz döneminde kadınlar daha az hastalanıyor.
Bilim adamları kadınlarda ki hormonların bağışıklık sistemini zayıflattığını belirledi
Bilim adamları, gribal enfeksiyonlara yakalanan kadınların, hormonsal tehditlerden kaçınması gerektiğinin altını çiziyor. Bu ilaçların yan etkilerinin oldukça yüksek derecede görüldüğünü ve sağlığı tehdit ettiğini belirtiyor.

Bir önceki Uyku düzeninin cinsellik üzerine etkileri başlıklı konumuzda cinsel sorunlar, uyku apnesi ve uyku apnesi nedir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gribal enfeksiyon ilaçları, gribal enfeksiyon ilacı fiyatları, gri̇p vi̇rüsü, h3n3 grip salgini, keçi gribi kaç gün sürer

Share.

About Author

Leave A Reply