Michael Jackson’ı Doktoru Öldürmüş

0

Michael Jackson’ı Doktoru Öldürmüş
Michael Jackson, 25 Haziran 2009 tarihinde hayatını kaybetmişti.
Kral’a, minimal dozda cerrahide kullanılan yatıştırıcı bir ilaç olan Propofol verdiğini kabul edilen Murray’in avukatları, Jackson’un bir avuç hapı kendisinin aldığını öne sürdü.

Kral’ın kişisel doktoru Conrad Murray ‘İstemsiz adam öldürme’ kanısıyla suçlu bulundu. Doktor Conrad Murray’in avukatları Michael Jackson’ın ölümcül dozdaki ilaçları kendisinin aldığını öne sürerken savcılar doktoru tedbirsiz olmakla suçladı.
Kral’ın ölümünün ana nedeninin ‘ölümcül dozdaki ilaçlar’ olduğu anlaşıldı
Bu iddiaya rağmen doktor Conrad, ev ortamında yeterli ekipman yokken tedaviye kalkışmak, ilk yardım ekibini geciktirmek, sanatçıya Propofol verdiğini saklamak suçlarından suçlu bulundu.
Tutuklanarak cezaevine gönderilen Murray’in 4 yıl hapse mahkum edilmesi ve doktorluk lisansının iptal edilmesi bekleniyor.
Los Angeles Adli Tıp Kurumu, yapılan otopside Jackson’ın kanında propofolün yanı sıra lorazepam, midazolam, diazepam, lidocaine ve ephedrine ilaçlarının da bulunduğunu açıklamıştı.
‘Popun Kralı’ olarak anılan Michael Jackson’ın ölümü, dünyanın her yerindeki hayranlarını yasa boğmuş, sanatçı adına birçok etkinlik düzenlenmişti.
Sabah

Share.

About Author

Leave A Reply