Mutlu Olmak İçin İçinizdeki Güce Güvenin

0

Mutlu Olmak İçin İçinizdeki Güce Güvenin
Hayatınızda sizi mutlu eden insanlar, sizi mutlu edecek olaylar vardır. Çünkü bu; insanın yaradılış esasına terstir. Sizin mutlu olmanızı sağlayacak her şey, aslında içinizden gelir.

Aktuel Psikoloji / Haber Merkezi
Kimseden sizi mutlu etmesini beklememelisiniz. Ancak buna karar verecek olan yine SİZ siniz
Ve bunu değiştirebilecek tek güçte SİZ siniz.
– Hiç kendinize nasıl davrandığınızı düşündünüz mü?
– Kendiniz hakkında neler düşünüyorsunuz?
– Hiç kendinize hediye verdiniz mi?
Gündelik hayat içerisinde kendimizle ilgili yüzlerce düşünce geçer aklımızdan; bilinçli ya da bilinçsiz olarak. Çoğu zaman; hem kendimize, hem de başkalarına karşı anlattığımızdan çok daha farklıdır aklımızdan geçenler. Öncelikle; kendimiz hakkında neler düşünüyoruz, bununla yüzleşmemiz gerekir. Ve tabii, hoşumuza gitmeyenleri de değiştirmemiz…
Kendimizi tanımak ve sevmek, mutluluğa açılan ilk kapıdır. Bu nedenledir ki; kendinden hoşnut olmayan bir insan, kimseyi gerçekten sevemez.
Geçmişimizde öğrendiklerimiz, yaşadıklarımız, kendimize öğrettiklerimiz; bugünkü kişiliğimizi oluşturur. Kaygılarla yetiştirildiysek; korkuyu, güvenle yetiştirildiysek; kendimize ve başkalarına güvenmeyi öğreniriz. Bunun gibi; yetiştirilirken aldığımız temel eğitimler, temel niteliklerimizi belirler. Ancak, biz bu niteliklerle, kendimizi beğenmiyor ya da artık kişiliğimizde biraz değişiklik istiyor olabiliriz.
 

Share.

About Author

Leave A Reply