Mutlu Olmak İçin İçinizdeki Güce Güvenin

0

Mutlu Olmak İçin İçinizdeki Güce Güvenin
Hayatınızda sizi mutlu eden insanlar, sizi mutlu edecek olaylar vardır. Çünkü bu; insanın yaradılış esasına terstir. Sizin mutlu olmanızı sağlayacak her şey, aslında içinizden gelir.

Aktuel Psikoloji / Haber Merkezi
Kimseden sizi mutlu etmesini beklememelisiniz. Ancak buna karar verecek olan yine SİZ siniz
Ve bunu değiştirebilecek tek güçte SİZ siniz.
– Hiç kendinize nasıl davrandığınızı düşündünüz mü?
– Kendiniz hakkında neler düşünüyorsunuz?
– Hiç kendinize hediye verdiniz mi?
Gündelik hayat içerisinde kendimizle ilgili yüzlerce düşünce geçer aklımızdan; bilinçli ya da bilinçsiz olarak. Çoğu zaman; hem kendimize, hem de başkalarına karşı anlattığımızdan çok daha farklıdır aklımızdan geçenler. Öncelikle; kendimiz hakkında neler düşünüyoruz, bununla yüzleşmemiz gerekir. Ve tabii, hoşumuza gitmeyenleri de değiştirmemiz…
Kendimizi tanımak ve sevmek, mutluluğa açılan ilk kapıdır. Bu nedenledir ki; kendinden hoşnut olmayan bir insan, kimseyi gerçekten sevemez.
Geçmişimizde öğrendiklerimiz, yaşadıklarımız, kendimize öğrettiklerimiz; bugünkü kişiliğimizi oluşturur. Kaygılarla yetiştirildiysek; korkuyu, güvenle yetiştirildiysek; kendimize ve başkalarına güvenmeyi öğreniriz. Bunun gibi; yetiştirilirken aldığımız temel eğitimler, temel niteliklerimizi belirler. Ancak, biz bu niteliklerle, kendimizi beğenmiyor ya da artık kişiliğimizde biraz değişiklik istiyor olabiliriz.
 

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.