Obeziteye Karşı Yeni Silah: Wii

0

Obeziteye Karşı Yeni Silah: Wii

AKŞAM – Çocuklarda obezitenin büyük bir sorun olduğu ABD’de uzmanlar hastalıkla mücadelede oyun konsollarından faydalanmaya başladı. Oysa Nintendo Wii ve benzeri oyun konsolları, çocukların hareket etmesini sağlıyor. Nintendo Wii gibi sanal oyun konsollarının çocukları aktif hale getirmesini fırsat bilen uzmanlardan Güney Carolina Ünivesitesi Doktoru Russel Pate, “Diğer bilgisayar oyunlarında çocuk saatlerce oturuyor ve en fazla parmaklarını hareket ettiriyor. Böylece çocuklar, yediklerini yakıyor. PC’nin başından kalkmayan hatta tüm günlerini bilgisayar oyunlarına harcayan çocuklar var
Dışarıya çıkıp spor yapması tabii ki daha iyi. Ama evdeki çözüm bu tip oyunlar. Eğer bu sorunla başa çıkmak istiyorsak ateşi ateşle söndüreceğiz” dedi.
ELİNİ SALLIYORSUN RAKET OLUYOR
NİNTENDO Wii’de kullanıcının hareketlerini algılayan bir kumanda var. Böylece kullanıcı, oyunun bir parçası haline geliyor. Wii’nin kumandası silah, tenis raketi ve kılıç gerektiren hareketli oyunlarda, hareketleri gerçek-zamanlı olarak hissederek işliyor. Bu sayede oyuncu örneğin, kumandayı bir tenis raketi veya kılıç gibi sallayarak oynuyor.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.