Öğretmenlerini Vuran Polisin Ruh Sağlığı Araştırılıyor

0

Öğretmenlerini Vuran Polisin Ruh Sağlığı Araştırılıyor
Yaralanan öğretmenler Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, Yazıcı’da akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılması için Samsun Ruh ve Sinir Hastalık Hastanesi’ne gönderildi.
Ladik Akpınar Anadolu Öğretmen Lisesi Mezunları Derneği tarafından dün okul bahçesinde geleneksel ‘Pilav Günü’ düzenlendi.

Samsun’un Ladik İlçesi’nde psikolojik sorunları nedeniyle malulen emekli olan polis memuru, 42 yaşındaki Salih Yazıcı, 22 yıl önce mezun olduğu lisenin ‘Pilav günü’ adı verilen etkinliğine katılırken 2 eski öğretmenini ayaklarından vurarak yaraladı. 22 yıl önce okuldan mezun olan ve İstanbul’da oturan Salih Yazıcı’da ‘pilav günü’ne gitti. Her yıl geleneksel olarak yapılan pilav gününe okuldan mezun olan öğrenciler ile emekli olan öğretmelerden oluşan yaklaşık 1000 kişi katıldı
Öğretmen ve öğrenciler eski anılarını tazelerken, okulu bitirdikten sonra öğretmen olamadığı için polis memuru olan Salih Yazıcı, beylik tabancasını çıkarıp okuduğu dönemdeki müdürü 58 yaşındaki Nafiz Demir ile 54 yaşındaki öğretmen İsmail Çakar’ı bacaklarından yaraladı. Öğretmenler ilçe devlet hastanesinde yapılan ilk müdahale ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, Salih Yazıcı silahıyla birlikte yakalandı.
15 YIL POLİSLİK YAPMIŞ
Eski iki öğretmenini vurduktan sonra polise ifade veren Salih Yazıcı, “Okuduğumuz dönemde, bu iki öğretmen beni dövmüşlerdi. Onları da görünce eski günleri hatırladım” diye konuştu. 1989 yılında Ladik Akpınar Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun olan Yazıcı, öğretmen olamayınca polis okuluna giderek 1993 yılında polis memuru oldu. Ardından çeşitli illerde çalışan Yazıcı 2008 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görev yaptığı sıra da psikolojik sorunları nedeniyle malulen emekliye ayrıldığı belirtildi. Olayın ardından gözaltına alınan evli ve 2 çocuk babası Salih Yazıcı, akli dengesinin yerinde olup olmadığının ve cezai ehliyetinin olup olmadığının araştırılması için Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderildi. – Samsun / Ladik (Doğan Haber Ajansı)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.