Özürlüler İdaresi’ne Engelli Annesi

0

Özürlüler İdaresi’ne Engelli Annesi

Hasan ÖYMEZ / Star
Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Özürlüler İdaresi Başkan Yardımcılığı görevine hem bir engelli çocuk annesi, hem de genç bir kadın bürokrat olma özelliği taşıyan Reyhan Gazel’i atadı. Bakan Çubukçu’nun aynı zamanda bir engelli çocuğu bulunan ve yıllardır engelli hakları için mücadele veren Reyhan Gazel’i ilgili kurumun başkan yardımcılığı’na atamasının, bu alandaki çalışmalar için çok yerinde bir karar olduğuna dikkat çekildi. Gazel’in kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlandı. Gazel’in bu göreve atanması, engelli dernekleri tarafından da çok olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi.
TÜRKİYE’DEKİ engelliler ile ilgili faaliyetleri düzenleyen kurum olma özelliğindeki Özürlüler İdaresi’nin başkan yardımcılığına, Milli Eğitim Bakanlığı’nda şube müdürlüğü görevini yürüten yazar Reyhan Gazel atandı

DERNEKLER MEMNUN
SEREBRAL palsili çocuklar ve ailelerinin sorunlarını duyurmak ve bu konuda bilinçlendirme çalışmaları yürütmek üzere kurulan Serçev’in de kurucu üyeleri arasında bulunan Reyhan Gazel’in, bundan böyle karar alma mekanizmalarında tüm engelliler için benzer çalışmaları yürüteceği dile getirildi.
KADININ STATÜSÜ ARTIYOR
DEVLET Bakanı Nimet Çubukçu’nun yaptığı bu son atama, bakanlığa bağlı kuruluşlardaki kritik görevlere kadın bürokratları atama geleneğinin de yeni bir uzantısı oldu. Bakan Çubukçu göreve geldiği günden bu yana kadına yönelik ayrımcılığın sonlandırılması, sosyal ve ekonomik hayatta kadınların statülerinin yükseltilmesine yönelik adımlar atılmasının önemine dikkat çekiyor.
Atama geleneği sürüyor
REYHAN Gazel atamasıyla Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı’ndaki ‘bağlı kuruluşlardaki kritik görevlere kadın bürokratların atanması’ geleneği de devam etmiş oldu. Çubukçu’nun bu atamasından engelli dernekleri de bir hayli memnun görünüyor.

Share.

About Author

Leave A Reply