Pozitif Düşünün Depresyonu Yenin

0

Pozitif Düşünün Depresyonu Yenin

Programın yapımcısı ve sunucusu Nilgün Yıldırım , kış döneminin ilk program diliminde toplumun en büyük sıkıntısı olan depresyon konusunu ele aldıklarını, bu konuda bir seri program hazırladıklarını belirtti.
Seri programın uzman konuğu Psikolog Özden Bayraktar ile yapılan zevkli söyleşiye Projeye danışmanlık yapan Hukukcu Aynur Gökyıldız da katıldı ve kendi yaşamından örnekler sundu.
Psikolog Özden Bayraktar depresyonun tarifini yaptı. Pozitif düşünce gücü ile sıkıntılarımızı nasıl aşabileceğimiz anlatıldı.

MİHRİŞAH SAFA / AÇIK GAZETE
İngiltere Kadın Platformu proje sorumlusu Nilgün Yıldırım’ın Cuma günleri Londra Türk Radyosunda (LTR)a yayınlanan “Farkındayım” programının sonbahar dizisinin ikincisine konuk olan Psikolog Özden Bayraktar ve Projenin Hukuk Danışmanı Aynur Gökyıldız , toplumda kadın-erkek ayrımı yapmayan “ depresyon” konusunu ele aldılar
Depresyonu insanların kapıldıkları karamsar ruh halinden uzun süre çıkamama durumunda çevreyle ilişkilerinin kesilmesine kadar varan olumsuz, karanlık bir süreç içine girmeleri olarak anlattı.
Insanları depresyona iten nedenler üzerinde durduğu konuşmasında Bayraktar, intihara kadar varan risk faktörlerine değindi.
Nilgün Yıldırım da pozitif olmanın insana mutlaka pozitif getirileri olduğunu vurguladı, yaşamı boyunca pozitif düşünce gücü ile kimsenin aklına dahi gelemeyecek,cesaret dahi edemeyeçek büyük projeleri basardığının altını çizdi.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.