Pratik yoga hareketleri

0

Pratik yoga hareketleri
Çünkü düzenli spor yapmak yaşam kalitemizi yükseltir, bedenimizi her tür probleme karşı dirençli hale getirir. İşte sadece 1 saatini alacak, sizi zinde ve formda tutacak, ruh sağlığınıza iyi gelecek, içinizi huzur dolmasına muavenet edecek pratik yoga egzersizleri:
Pratik yoga hareketleri nelerdir?
1. Biz buna eğilme hareketi diyoruz. Yoga yaparak aynı zamanda bazı sağlık problemlerinin de nüne geçebilmeniz mümkündür.
Yaz aylarında plajda, havuz kenarında, evin bahçesinde ya da aklınıza gelebilecek herhangi açık ve huzurlu bir ortamda yoga yaparak, vücudunuzdaki negatif enerjiden arınabilir, selülit gibi bir takım cilt sorunlarının önüne geçebilir ve stresinizi üzerinizden atabilirsiniz
Ayakları paralel bir şekilde açıp ayaklara doğru eğilmeli, ellerle ayak bileklerinden tutulmalı, çene diz arasına kadar değmelidir. Böylece arka bacaklarınızın gerildiğini hissedeceksiniz. Bu hareketi yavaş yavaş nefes firmafix.com alarak en az 5 kez tekrar edin.
2. Sandalye pozisyonu adı verilen bu yoga hareketi ise derin nefesler alınarak 3 kez tekrarlanmalıdır. Bacaklar 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde sandalyeye oturur gibi yaparak kollarınızı oturup kalkarken birleştirin.

3. Kartal duruşu adı verilen bu harekette en pratik yoga hareketlerinden birisidir. Olduğunuz yerde hafif bir şekilde eğilerek tek bacağınızı diğer bacağınızın üzerine doğru dolayın. Kolunuzu da tıpkı bacağınız gibi diğer kolunuza çapraz olacak şekilde dolayın. Ellerinizi 5 parmağınız birbirine değecek şekilde kapatın.
4. Pratik yoga hareketleri arasında en zoru olan savaşçı duruşu, vücudun paralel bir şekilde eğilmesi, sol ayağın yere basarken sağ ayağın vücut paralelliğinde uzatılması biçimindedir. Kollar arka tarafta iyice gergin olmalı ve sağ ayak indirip kaldırmalıdır. Aynı hareket sol ayakta da derin nefesler alınarak tekrarlanmalıdır.
5. Son pratik yoga egzersiz hareketi ise köprü duruşu adı verilen bir harekettir. Matın üzerine uzanın ve gövdenizi sabit tutun. Ardından popunuzu yukarı doğdu kaldırın ve kollarınızı arkada birleştirin. Derin nefes alarak poponuzu yukarı aşağı hareket ettirin. Bakılanlar: yoga hareketleri, bacak indiren yoga hareketleri, yoga ile huzurlu olmak hareketleri, yogada kartal durusu cocuk için, yogo hareketleri

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.