Refleksolojiyle Nörolojik Rahatsızlıklara Tedavi

0

Refleksolojiyle Nörolojik Rahatsızlıklara Tedavi
Dr. Bu kuram, vücuttaki sinir sistemine dayandırıldı. Şenol Dane danışmanlığında Psikolog ve Refleksolog Esat Başaran ve Halil Tabur’un gerçekleştirdiği araştırma, her iki ayakta da aynı organların bulunduğu fakat farklı işlevleri olduğuna yönelik.

Prof. Esat Başaran ile Halil Tabur kuramı şu şekilde açıkladı:
“Vücuttaki organları kontrol eden Sempatik ve Parasempatik sinir sisteminin uzantıları ayaklarımızda, ellerimizde, kulaklarda ve gözlerimizde son bulmakta dolayısıyla bu bölgelerdeki ilgili noktalar uyarıldığında aynı zamanda Sempatik ve Parasempatik sinir sistemi devreye girmiş oluyor
Yani sağ ayaktaki bölgeler uyarıldığında beynimizin sol yarım küresi uyarılmış ve sempatik sistem devreye girmiş oluyor.
Yine sol ayaktaki bölgelere bası uygulandığında beynimizin sağ yarım küresini uyarmış oluruz ve parasempatik sinir sistemi devreye girer. Böylece her iki ayakta da aynı bölgeler mevcuttur fakat bu bölgeler Sempatik ve Parasempatik sisteminin uyarılmasına bağlı olarak farklı görevleri üstlenirler. Geliştirilen kurama göre ise iki ayakta da kalp bölgesi mevcut fakat sağ ayaktan kalp bölgesine yapılan bir uyarı sempatik sinir sistemi vasıtası ile beynimizin sol yarım küresini uyarmakta ve kalp atışının hızlanması ve kalbin hızlı pompalanması gibi işlevleri üstlenmektedir. Sol ayaktaki kalp bölgesine yapılan bası ise parasempatik sinir sistemi vasıtası ile sağ beynimizi uyarmakta ve kalp atışlarının yavaşlamasına sebep olmaktadır. Bu yöntemle tüm dünyada kullanılmakta olan refleksoloji haritaları değişmiş oluyor Bu buluş sayesinde refleksoloji felçli hastalarda dünyanın en etkili tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak kayda geçti, birçok felçli ve engelli vatandaşımız şifa buldular.”
Refleksolojinin Amacı
Refleksoloji, beden fonksiyonlarını normalleştirir. Normalleşmiş beden fonksiyonları insana rahatlama, kaliteli bir uyku ve toksinlerden arınmış bir beden sağladığı gibi, dolaşım sistemini de güçlendirerek ağrıları dindirir. Bunların ötesinde Refleksoloji keyifli, dinlendiren ve ağrı sızı vermeyen bir terapidir. Refleksoloji terapisi sırasında, bazı organ ve sistemlerin harekete geçmesi doğaldır. Bu esnada kişinin kendisini farklı hissetmesi mümkündür.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.