Sonbahar aylarının ilacı, bitkisel çaylar

0

Sonbahar aylarının ilacı, bitkisel çaylar

Yeşil çay ile birleşen tarçın, karanfil, zencefil, kakule ve karabiber gibi baharatlar antimikrobiyal etkisi ve canldırıcı desteğiyle zinde kalmamıza yardımcı olurken, vücudumuzun diğer virüslere karşı koyarak direncimizin en üst seviyede kalmasına yardımcı oluyor. Bu işlemi gerçekleştirmemiz için uzmanlar yeşil çay başta olmak üzere baharatla zenginleştirilmiş olan birçok çayın tüketimini gerçekleştirmemiz gerektiğini bildiriyor.
Bir önceki Uyku düzeninin cinsellik üzerine etkileri başlıklı konumuzda cinsel sorunlar, uyku apnesi ve uyku apnesi nedir hakkında bilgiler sunulmuştu.
.
Tarçının uçucu bileşenlerinin mikroorganizmalar üzerinde etkisi nedeniyle soğuk algınlığında çay olarak içilmesi ya da yoğun derişimli çayının gargara olarak uygulanmasının yararlı olduğunu sizlere hatırlatmamızda fayda var.

Karanfilin içerisinde bulunan uçucu özellikteki bileşenlerin ağız ve boğaz mukozaso iltihaplarında, bakteri, mikromantar veya virüslerin yol açtığı ağız ve boğaz enfeksiyonlarında da antiseptik ve ağrı hafifletici etki gösterdiğini sizlere bildirelim.
Soğuk ayları içeren sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte, mevsim geçişlerinin yaşındığı bu dönemde hastalıklardan korunmak için kesinlikle bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz gerekiyor

Share.

About Author

Leave A Reply