Temizlik hastalığının nedenleri

0

Temizlik hastalığının nedenleri

Yapılan araştırmalar neticesinde temizlik hastalığı olanların her sabah saat 6 ile 7 arasında uyandıkları, kahvaltılarını yapar yapmaz da hemen temizliğe başladıkları ortaya çıkmıştır. Elbetteki her birimiz sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek adına temizliğimize ve yaşam alanlarımızın temizliğine dikkat etmeliyiz, ancak bunu hastalık derecesine getirecek kadar da değil elbette.
Daha çok bayanlarda nadiren de erkeklerde husule gelen temizlik hastalığı, kişinin ev, okul ve iş hayatında gereğinden fazla bir şekilde hijyene özen göstermesi sorunudur. Eğer ki bu kişiler bir sabah erken kalkamazlar ise evleri pis kaldığı için kendilerini suçlarlar ve güne oldukça gergin bir ruh haliyle başlarlar. Temizlik yapma imkanı bulamayanlarda da aynı sorunlar gözlenmektedir.

Ayrıca temizlik hastası olanların kısa süreliğine dahi girmiş oldukları ortamda diğer insanlara oranla daha hızlı hastalık kapma olanakları yüksektir
Bunun sebebi ise temizliğe aşırı önem verdiklerinden dolayı bağışıklık sistemlerinin bakteri ve virüslere karşı duyarsızlaşmış olmasıdır.
Temizlik hastalığı olan pek çok insanın bu hastalığa yakalanmasındaki nedenler ise özellikle çocukluk dönemlerinde yaşamış oldukları psikolojik sorunlar, yetiştirilme tarzı, genetik faktörler, vefat, iflas ve boşanma gibi etkenlerdir .
Bir önceki Vücut ısısının düşmesi neden olur? başlıklı konumuzda vücut ısısı neden düşer hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: temizlik hastalığı nedenleri

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.