Vücuttaki çürüklerin tedavisi

0

Vücuttaki çürüklerin tedavisi

Cilt altında yer alan kan damarlarının harap olmasından kaynaklı olarak cildin yüzey kısmında toplanan kanın, siyah yada mavi renkli bir iz olarak husule gelmesi sorunu olan cilt çürükleri, ekseri kişinin herhangi bir şeye çarpması ya da herhangi bir şeyin insana çarpmasından dolayı oluşmaktadır. Peki çürüklerin tedavisi nasıl olmalıdır?
Çürükler nasıl iyileşir?
Vücutta oluşan çürükler ilk olarak kırızı renkte görülür ve birkaç saat içinde maviye yada mora dönerken iyileşme gösterdiği zamanlarda ise sarı ya da yeşil rengini alır. Aynı zamanda çürükler ilk günlerde oldukça hassas ve ağrılı olurken, iyileşme gösterdiği zaman renginin değişmesiyle birlikte hassaslığı ve ağrısı da yok olur. Çürüklerin meydana gelmesinde spor aletlerinin ve ağır kaldırma sporu yapılmasının da etkisi bulunmaktadır. Spordan kaynaklı cilt çürükleri kan damarlarının yırtılmasından dolayı görülmektedir
Çürükler eğer şiş ve şiddetli ağrılı ise, ayak veya el tırnağı altındaysa, iki haftadan uzun sürdüyse ve kafa bölgesindeyse acil olarak uzman bir hekime gidilmeli çürüklerin tedavisine başlanmalıdır.

Çürüklerin tedavisi ilk dönemlerde yapılırsa geçmesi daha kısa sürecektir. Çürüklerin tedavisi için bölgeye buz kompresi yapılmalıdır. Çürüğün daha kısa sürede geçmesini sağlamada dondurulmuş bezelye paketinin rolü daha büyüktür. Dondurulmuş bezelye paketi çürüklerin üzerine uygulandığı zaman, daha etkili bir tedavi olacaktır. Ancak buzu ya da dondurulmuş bezelye paketini çürüklerin üzerine doğrudan uygulamamalı, bir havluya sararak bu işlemi yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Öpücük hastalığının belirtileri nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: vucuttaki curukler, cilt çürükleri nasıl tedavi edilir, vücuttaki çürüklere ne iyi gelir, cilt çürükleri evde nasıl tedavi edilir, ciltteki çürüklerin tedavisi

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.