Yasak Sigara Kullanımını Azalttı

0

Yasak Sigara Kullanımını Azalttı
Daha sonra nikotin bağımlılığının durumuna göre gerekirse ilaç tedavisi veriyoruz. Öncelikle psikoterapi çok önemli. Yasal düzenlemeden sonda sigara bırakma konusunda merkezlerine başvuran vatandaş sayısında artış olduğuna dikkat çeken Talat Kılıç, “Çünkü yasal zorunluluk haline geldiği için kişiler bulundukları kapalı alanlarda, iş yerlerinde içemiyorlar ve kendileri de bırakmaktan zorlandıkları takdirde bize başvuruyorlar” dedi.

MALATYAGUNCEL
– SİGARA KANUNU SİGARA İÇİMİNİ AZALTTI
– SİGARAYI BIRAKMA MERKEZİ SORUMLUSU DOKTOR TALAT KILIÇ:
– “BIRAKMAK İSTEYENLER MERKEZİMİZE BAŞVURSUN”
Malatya Devlet Hastanesi Sigara Bırakma Merkezi Sorumlusu Göğüs Hastalıkları Uzmanı Talat Kılıç, merkezlerine sigara bırakmak için başvuranların sayısında artışın olduğunu söyledi.
Sigara Bırakma Merkezi’nin yaklaşık bir yıldan beri faaliyette olduğunu hatırlatan Kılıç, “Buraya başvuran hastalarımızı genel bir sağlık değerlendirmesinden geçiriyoruz
Kişiye sigarayı bırakma konusunda psikolojik destek sağlıyoruz. Daha sonra bir takım testler sonucunda nikotin bağımlılığının derecesini tespit ediyoruz. Bu nikotin bağımlılığının derecesine göre de ilaç tedavisi uyguluyoruz” şeklinde konuştu.
Kılıç, sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayanları merkezlerine davet etti.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.