Yaz gribi nasıl geçer?

0

Yaz gribi nasıl geçer?

Grip ya da nezle çoğunlukla kış aylarında husule gelen üst solunum yolu hastalıklarındandır ancak ne yazık ki yalnızca kış aylarına mahsus bir hastalık olmadıkları için yaz mevsiminde nadiren de olsa görülebilir. Peki yaz gribi nasıl tedavi edilir? Yaz gribine neler iyi gelir? Yaz gribini geçirmek için ne yapmalıyız? İşte bu soruların yanıtları:
Yaz gribi tedavisi
Sıcakların artması sebebiyle vücuttan azalan sıvı miktarı ya da klimalardan dolayı yutak ve solunum yollarının olumsuz etkilenmesi yaz gribini husule getiren nedenlerdir. Yaz gribi yaz aylarında özellikle bünyesi zayıf olan ve bağışıklığı düşük olan bireyleri etkisi altına almakta ve yaz gribi geçirmelerine sebebiyet vermektedir. Yaz gribinin geçmesi için ateş düşürücü, ağrı kesici ve öksürük giderici ilaçları kullanabilirsiniz. Ancak bu sorunun üstesinden gelmek için beslenmeye de, istirahate de çok dikkat etmek gerekir.

Yaz gribinin tedavisi için dengeli beslenmeye ve iyi uyumaya dikkat etmenin yanı sıra uzmanlar hava kirliliği olan bölgelerden de uzak durulmasını önermekteler
Yaz gribinin geçmesi için rejim yapalı, başta su olmak üzere bol sıvı tüketilmeli, meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeli, güneş ışınlarına fazla maruz kalmamalı ve artan şikayetler durumunda acilen hekime başvurulmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Yaz nezlesine ne iyi gelir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: grip kac gunde gecer, nasıl yaz, yazları kışları nasıl geçer

Share.

About Author

Leave A Reply