Zona hastalığı nasıl tedavi edilir?

0

Zona hastalığı nasıl tedavi edilir?

Zona hastalığının tedavisinde hastaların en çok dikkat etmesi gereken şeylerin başında dinlemek geldiği için istirahat etmek zona hastalığının tedavisinde büyük bir önem arz ediyor. İstirahat etmenin yanı sıra zona hastalığının tedavisi boyunca vitamin bakımından da zengin beslenmek mühimdir.
Zona nasıl geçer?
Uzman bir hekim zona tedavisi için ağrı kesici ve virüs çoğalmasını engelleyici ilaçların kullanımı tavsiye edecektir. Zona hastalığı tedavisinde deri döküntüsünün önüne geçmek için ıslak pansuman ve kurutucu merhem önerilir.

Zona tedavisinde ağzı ve döküntü çeşitli tedavi yöntemleri ile kontrol altına alındığı zaman hasta günlük hayatına daha rahat bir şekilde devam eder. Eğer verilen ağrı kesici ilaçlar yetersiz gelirse antidepresan veya sinir blokajı gibi yöntemlere başvurulur
Yaşlı kişilerde zona tedavisi biraz daha uzun sürebilir. Sebebi de zona belirtilerinin yaşın ilerlemiş olmasından dolayı daha şiddetli husule gelmesi ve hastalığın inatçı olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Nasır çeşitleri nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: zona tekrar etmemesi icin ilac kullanilirmi, zona hastalığı nasıl tedavi edilir, zona hastaligi nasil teshis edilir, zona hastalığını nasıl nasıl tedavi edilir, zona hastalığının geçmesi

Share.

About Author

Leave A Reply