Düşükten sonra ne zaman hamile kalınmalı?

0

Düşükten sonra ne zaman hamile kalınmalı?

Her kadının yaşayacağı en kötü ve üzüntülü tecrübelerden birisi olan düşük, ne kadar ki bir kadın için yıpratıcı bir sorun olsa da, bu sorunun anne olmanıza bir engel olmadığını bilmeli ve yeniden hamile kalmak için yaşadığını kötü tecrübeyi de göz önünde bulundurarak gereken önlemleri alıp yeniden kalmayı denemelisiniz. Hekiminiz aksini söylemediği müddetçe 6 ay sonra yeniden hamile kalmak için çalışmalara başlayabilirsiniz.

Düşük yapılmanın sebebi her ne ise bu uzman hekim tarafından araştırılacak ve yeni bir gebeliğin öncesinde sebebe yönelik bir takım tedavi metotları uygulanması istenebilir. Sizde bunlardan biri olmak istiyorsanız, en az 6 ay kadar korunmalı ve hamile kalmamaya özen göstermelisiniz. Peki uzmanlara göre düşük sonra ne zaman hamile kalınmalı?
Düşük sonrası yeniden hamile kalmak
Düşükten sonra pek çok kadın yeniden hamile kalabiliyor ve doktorunun önerilerini dinleyerek son derece sağlıklı bebekler dünyaya getiriyor. Ancak uzmanlar düşük sonrası hemen hamile kalmayı önermiyor ve bunun nedenini de vücudunuzun kendisini toparlaması gerektiğini söyleyerek açıklıyorlar
Böyle bir durumda yeni bir gebeliği biraz daha ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak sabırlı olmayı ve kendinizi çok üzmemeye çalışın ki, yeni bir gebelik sorun yaratmasın.
Bir önceki Hamilelikte bahar yorgunluğu için öneriler başlıklı konumuzda bahar yorgunluğuna karşı ne yapmalı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: düşükten sonra ne zaman hamile kalınır, yalanci gebelik sonrasinda hamile kalinir mi, ne zaman gebe kalinmali, DÜŞÜKTEN NE KADAR SONRA HAMİLE KALINMALI, düşükten sonra sağlık

Share.

About Author

Leave A Reply